Eredményhirdetés – Polgár Judit sakkpályázat

„A sakk világában 2022 a nők éve – ez nem csak a Nemzetközi Sakkszövetségben (FIDE), de a Polgár Judit szervezésében létrejött Világsakkfesztiválon is fő motívum, így nem meglepő, hogy a fesztivál témája idén a Nők a sakkban – nők a tudományban címet viseli.

Ugyanezen címen indított pályázatot a Polgár Judit Sakk Alapítvány is, amelynek a Csányi Alapítvány és a Csányi Alapítvány Alumni Szervezete is aktív résztvevője volt. A két kategóriában – 5. osztályosoknak illetve középiskolai- és egyetemi diákoknak – meghirdetett felhívásra összesen 42 színvonalas pályázat érkezett be, amelynek eredményhirdetését itt közöljük:

Nők a tudományban – 5. osztályosok pályázata:

Powerpoint bemutató kategóriában Allen Kara és Allen Seth – Margaret Hamilton amerikai szoftvermérnök, űrkutatóról készített előadásuk

Írás  – kategóriában – Kecskés Kíra Klaudia – Virginia Apgarról szóló esszéje

Plakát kategóriában – Daczó Dorka – Klein Éváról készített plakátja

Nők a tudományban – középiskolás és egyetemisták pályázata:

1. Lassu Levente  – Hüpátia – esszé
  2. Karácsonyi Gellért – A női és férfi sakk helyzete Lángos Józsa koráig – kutatás és játszmaelemzés
  3. Füle Viktória és Schneider Krisztián – GM Pia Ann Rosa-Della Cramling interakítv plakát

Különdíj:  Völfinger Rebeka és Orsós Jázmin –  Dr. Orsós Zsuzsannáról készített plakátja videóval

Szívből gratulálunk a helyezetteknek, akik személyesen vehetik át díjaikat a Világsakkfesztiválon, október 8-án, a Magyar Nemzeti Gallériában.

A beérkezett legszínvonalasabb pályaműveket itt lehet megtekinteni.