Pénzügyi ismeretek és drámatábor Sarlóspusztán

Elkezdődött a pénzügyi ismeretek tábor a kaposvári és mohácsi csoportoknak július 10-én hétfőn Sarlóspusztán. Az ötödik osztályosok már nagyon várták ezt az egy hetet,  hiszen tavaly a gólyatábor is itt zajlott és akkor nagyon jól érezték magukat. A kaposvári és mohácsi gyerekek örömmel üdvözölték egymást, remek hangulatban indultak a programok. A délutáni rövi eligazítást követően máris elkezdődtek a drámafoglalkozások és a délután folyamán a medencében is hűsölt a társaság.

Este egy számháborút szerveztek a fiataloknak a kis-mentorok. Nagy csata zajlott a Sarlóspusztai Club Hotel területén, ahol végül két fordulót is játszottak a gyerekek. Az este végén még egy kis focira és közös társasjátékozásra is maradt idő.

A hét további részében sem volt idő unatkozni, egymást követték a drámafoglalkozások, és az izgalmasabbnál izgalmasabb programok.  Pusztaolimpia, strandolás, kincskeresés, társasjáték kaszinó, moziest, pénzügyi ismeretek is várta a gyerekeket.

„A pénzügyi előadáson sokat játszottun, drámán pedig készítettünk egy Én dobozt Sasával a drámatanárunkkal. Ennek az volt a lényege, ki kellett találnunk, kinek melyik fontosabb, a külső vagy a belső tulajdonságok, vagy esetleg mindkettő. Először választanunk kellett egy dobozt, majd szépen kidíszítettük ezeket, kívül és belül is. Az internetbiztonságos előadás is jó volt mert, ott is rengeteget játszottunk pl. kiment valaki és mi kitaláltunk az internettel kapcsolatosan egy ügyet, kiválasztottuk a szerepeket és be kellett állni a megfelelő helyre(szoborként) és behívtuk a személyt aki kiment, megfogta a vállunkat és beszéltünk a szerepünkről és ez alapján kellett kitalálnia a szituációt. Sokat készültünk a ki mit tud-ra is de nem értünk el helyezést, sebaj! Majd jövőre!”

Daczó Dorka, Mohács 1-es csoport

„Nekem nagyon tetszett az idei nyári táborunk Sarlóspusztán. Mivel ez egy pénzügyi tábor volt, jöttek trénerek az OTP Fáy Alapítványától hozzánk és tartottak egy nagyon érdekes foglalkozást. Nagyon jók voltak a drámafoglalkozások is, sokat tanultam ezeken magamról és a társaimról is. A Ki? Mit? Tud?-ra én egy videót csináltam és különdíjat kaptam, amire nagyon büszke vagyok. Akkor még ami jó volt az a pusztaolimpia, lovaskocsizás, íjászat és lövészet. Az utolsó estén a kézműves foglalkozáson, nagyon sok mindent lehetett csinálni. Szerintem mindenki jól érezte magát!”

Váradi Fanni Kaposvár 1-es csoport