Gál András

2012-ben végeztem a PTE-BTK angol-történelem szakán és tanárként helyezkedtem el a közoktatásban. Családom harmadik generációs pedagógusaként elmondhatom, hogy hozzám közel áll a felnövekvő nemzedékek nevelése, a tudás folyamatos gyarapítása és átadása. Tanítottam általános iskolában, középiskolában, felnőttoktatásban, magániskolában és nyelviskolákban is. Sok tapasztalatot szereztem és ezeket mentorként szeretném az alapítványnál kamatoztatni. Az alapítványban 2014 óta angol és történelem fejlesztő tanárként dolgoztam. Pedagógiai munkám során olyan diákokat ismertem meg, akik fogékonnyá tettek a hátrányos helyzetűekkel való foglalkozásra és célom, hogy tehetségüket kibontakoztassam, az életükhöz lendületet adjak. Emellett a Baranya Honismereti Egyesület elnöke vagyok 2011 óta, ahol közösségi, hagyományőrző tevékenységekben aktívan részt veszek szerte a Kárpát-medencében. Fontosnak tartom a hazafias nevelést, a szellemi-kulturális gyarapodást, az identitás erősítését és a hagyományőrző, valamint közösségépítő tevékenységet. Véleményem szerint ezek hozzájárulnak, hogy életvidám, nyitott és stabil háttérrel rendelkező fiatalokat neveljünk. Munkámat a Pécs 2-es csoportban kezdtem meg 2019 nyarán mentorként. Egy vidám és pörgős csapat tagja lehetek, az azóta eltelt időben rengeteg élménnyel gazdagodtam, amik engem is formáltak és életre szóló élményeket szereztem. A szervezési és kommunikációs képességeimet munkavégzésemmel az Alapítványnál folyamatosan használom, különösen a nyári táborokhoz van rengeteg szükség erre. Itt, a tematikus táborokban teljesedik ki valójában a munkánk – és én is itt érzem leginkább azt, hogy a megszerzett tudásomat visszaadhatom a gyerekeknek.

Pécs, 2021.

2019. 07. 08.