Sikerre ítélve – Balatonszemesről jelentjük

Július 24-én kezdetét vette az OTP Fáy András Alapítvány trénercsapata által tartott Sikertábor, amelyben a Jászság 1 és Szentes mindkét csoportja vesz részt. Megérkezésünk pillanatától kezdve azonnal aktívan telt már az első napunk is: Illés Zoltán vízimentő előadása után – melyben a biztonságos élővízhasználatról mondott el minden fontos tudnivalót – a gyerekek, trénerek, segítők és kismentorok összeismerkedtető feladatai következtek, amelyek késő estébe nyúlóan foglalkoztatták a társaságot. A humoros és érdekes feladatsor végén megalakultak a hét folyamán egymással versengő malaccsapatok is, s átvették perselyüket, melybe egész héten gyűjthetik a sikeres feladatokért járó zsetonokat. Kíváncsian várjuk az előttünk álló napokat! -Kovács Sándor, Szentes 1. csoport mentora

„A keddi napot egy reggeli sétával és futással inditottuk. Ezt követte a reggeli, majd a pénzügyi tudatosságról szóló tréning. Szórakozatató volt, mert volt gyakorlati része is: kipróbálhattuk a Banking kártyajátékot, amit a Fáy Alapítvány fejlesztett ki. Következőnek egy társas délutánon vehettünk részt, majd – miután az időjárás az addigi esők után kedvezőbbre fordult – a Balaton felé vettük az irányunkat, fürödtünk egyet, majd visszamentünk a szállasra vacsorázni. Esti programként egy vetélkedőn csaptak össze a már összeválogatott „malac csapatok”. A vetélkedőn négy állomás volt és mindegyiken fontos volt a csapatmunka, az összetartás és a motiváció. Élvezetes és játékos feladatok vártak minket minden állomáson.” Madarasi Viktória Jászság 1 és Héri Dóra Szentes 1. csoport.

„Szerda reggel elmentünk reggeli tornára 7:10-kor, ahol aerobikoztunk. A reggeli tornával is gyűjthetjük a zsetonokat az egész heti versenyünkben. Aztán kezdődtek a tréningek 9:00-tól 12:45-ig, ahol a pénzügyekről tanultunk és gyakorlatokat csináltunk. Voltak banki, üzleti és családi szereplői is a játéknak és egy konkrét helyzetet kellett megoldani. Az ebéd után mindenki a saját malac csapatával megbeszélte a péntek esti bemutatóra a produkciókat. Amikor végeztünk a produkciók kitalálásával elkezdődtek a szabad programok. Sajnos hideg volt fürdőzni, de lehetett focizni, röplabdázni és társasozni, voltak aki parti sétára indultak. Az estét egy egy kvízesttel zártuk, amely a végére igazán viccesre sikeredett.” -Beke Hanna Laura Szentes 2., Mezei Martin Szentes 1., Orosz Marcell Jászság 1. csoport.

„A csütörtöki nap tréningjén a befektetésekről és a kockázatról volt szó. Ezeket játékos feladatokon keresztül ismertük meg, például egy tru tru robotot irányítottunk tablet segítségével, amelyet egy pályán kellett vezetni különböző feladatokat tartalmazó állomásokhoz. Délután egy fagyizás után Balatonszemest megismertető játékos küldetésen vettek részt a malac csapatok. Jellegzetes helyekre kellett odatalálni és valamilyen feladatot elvégezni. Például egy kápolna alapterületét megbecsülni, vagy egy adott helyen szelfizni a csapattal. Miután mindenki sikeresen megbirkózott ezzel, sorverseny következett, amely kiegyenlített küzdelmet hozott. A nap lezárásaként naplementés fürdőzést tartottunk. Összességében a mai nap nagyon sokszínű volt és tetszett, hogy megint sok újat tanultunk a tréningünkön.” -Orosz Marcell, Czuczor Dominik Jászság 1, Rickert Dávid Szentes 1 és Mezei Rajmund Nándor Szentes 2. csoport.

A tábor zárónapján a kismentoroktól: „A megérkezésünk estéjén mindenki megtudta, hogy melyik malaccsapat vezetője lesz és kik tartoznak majd hozzá. Mi, kismentorok, izgatottan vártuk az előttünk álló hét feladatait. Az OTP Fáy András Alapítvány által szervezett csapatjátékok során a gyerekek összemérhették tudásukat, illetve szükség volt a kreativitásukra, összetartásukra. Malaccsapat vezetőkként igyekeztünk támogatni, motiválni a gyerekeket és minél jobban összekovácsolni őket. Velük izgultunk a végeredményekért. A versenyszellem senkiből sem hiányzott, ez kétségtelen. Ahogy teltek a napok, úgy fáradtak el ők is, hiszen mégis végigküzdötték a hetet. Csütörtökön például egy kalandtúrán vettünk részt, ami hatalmas élmény volt, emellett pedig felfedeztük Balatonszemest.A záróestre készültünk szinte egész héten. Minden csapat előadott egy produkciót, volt itt reality, ,,műveltségi” műsor, társadalmi dráma és bűnügyi rejtély. Az OTP Fáy András Alapítvány trénerei készültek egy videóval is, ami összefoglalta a tábort. Mindenki kapott egy emléklapot saját becenévvel ellátva. Az egész héten át tartó verseny eredményhirdetésére is sor került, majd a  malaccsapatok mindegyike választhatott egy tortát, ami egy szuper zárása volt a hétnek.Összességében nagyon jól éreztük magunkat, rengeteg pozitív élménnyel térünk haza. Számunkra is egy küzdelem volt az egész hét, de élveztük. Érdekes volt a másik oldalról szemlélni a dolgokat. Jó érzés volt, hogy azt éreztük számítanak ránk a gyerekek és mi vagyunk azok, akik biztatják őket.Köszönjük a lehetőséget, sosem felejtjük el az itt szerzett emlékeket!” -Dausek Nándor, Kaposvár 2., Hégete Alexandra, Madarasi Tétény, Székelyi Fruzsina, Tálas Péter, Jászság 2.

Galéria:

Sikerre ítélve – Balatonszemesről jelentjük