Csepegő sziklák Somogyban

A 2022/2023-as tanév Utak/zöld utak projekt keretében a Túraklubunk első útja újra a Zselicbe vezetett, ahol Gálosfa közelében található különleges természeti képződmény, a Csepegő-kő volt az úti cél. A körülbelül 11 kilométeres túra során többnyire a Rockenbauer Pál Dél-dunántúli Kéktúra útvonalán haladtunk, amit a kirándulásaink során már többször is érintettünk. Továbbá olyan utakon sétáltunk, amik már a középkorban is léteztek. A középkori Zselic nagyon sűrűn lakott volt, a mostaninál sokkal több kisebb-nagyobb falu létezett, amik mára szinte nyomtalanul eltűntek. Egy érdekes nyelvészeti dolog, a –fa végződésű települések (Gálosfa, Bőszénfa, Cserénfa) a közelben, amik eredetileg egy személynévből és a hozzá tartozó –falva birtokos szerkezetből álltak, amik az idők folyamán lerövidültek. A térség egyik legjelentősebb műemléke lehetne az egykori szerdahelyi pálos kolostor, ami Gálosfa Kistótváros nevű részén található egy elkerített magán birtokon, így csak a távolból vethettünk egy pillantást az egykori kolostor környezetére. Egy viszonylag új turistaúton (kék kör) értük el a Csepegő-követ, ami itt a „követlen” Somogy megyében mindenképp kuriózumnak számít.

Varga Máté fejlesztő

„A mai napon a Zselicet megismerő útjainkat folytattuk, és a Sárközi erdőben barangoltunk a csoportunkkal és a velünk tartó családtagjainkkal, túrabarátainkkal. Hosszú, és fárasztó utat tettünk meg a meredek lejtőkön, de a látvány lélegzetelállító volt. Érezni lehetett, hogy megérkezett az ősz, és minden a zöld és a barna ezernyi árnyalatában pompázott.

Nagyon sokat fotóztunk, még többet beszélgettünk, és még ennél is többször csúsztunk meg vizes leveleken. Én nagyon élveztem a mai napot és örülök, hogy megint együtt volt a csapat, izgatottan várom a következő alkalmat. Tényleg nagyon klassz volt a mai nap, köszönjük, hogy megvalósult.”

Kovács-Nagy Sarolta

A túránk képei a galériában tekinthetők meg.