Csobbanás a sikerbe

Március 22-24-e között rendezték meg Székesfehérváron az ORKA kupa szinkronúszó versenyt, amin 15 ország 750 versenyzője vett részt. Különböző kategóriákban kicsik, nagyok egyaránt indultak. Voltak, akik kötelező elemeket mutattak be, akadtak, akik csapatosan nyűgözték le a közönséget, és olyanok, akik duóban versenyeztek. A testvéremmel, Sárközi Emmával együtt indultunk mini-duó kategóriában. A verseny három napig tartott, a mi versenyszámunk vasárnap volt. Hajnalban indultunk, és már reggel elkezdődött a bemelegítés. A programnak megfelelően haladtak a versenyszámok. 22 duó vett részt a versenyen aznap, ami nekem felfoghatatlan volt, főleg, mert nekünk ez az első kűrünk, és az első versenyünk. Magamban rettenetesen megijedtem, úgy éreztem, nem fog sikerülni. Mindaddig bennem küszködött ez az érzés, amíg be nem ugrottam a vízbe. Onnantól a vízbe csobbant a félelem, elhagyva engem. Ha valami kis hiba esett a vízben, mosolyogva mentünk tovább. Segített ezen a társaim, családom szurkolása, biztatása, ami nélkül, úgy érzem nem ment volna. Az eredményhirdetés előtt úgy éreztem ez egy próba volt, megtapasztalhattuk, milyen is valójában egy verseny. Sokan gratuláltak a duóhoz, én viszont azt éreztem, hogy jól teljesítettünk, de talán a mezőny kicsit jobban. Magamban jól könyveltem el a versenyt, bár azt gondoltam, ha nem is érjük el a hatodik helyet, amiben reménykedtem, hogy meglesz, akkor is magunkhoz képest jól teljesítettünk. Jött az eredményhirdetés. Nem izgultam túlságosan, nem gondoltam, hogy elérjük kezdőként ezt a helyezést. A nevünket és a 4. helyezést együtt meghallva nagyon meglepődtem. Boldog voltam, hogy sikerült. Nem mindig van szükség egy 1. helyezésre, hogy úgy érezd, magadhoz képest nyertél. A sok-sok, heti akár 8-10 óra edzés (úszás, szinkronúszás, erőnlét, nyújtás) sokszor nagyon fárasztó és időigényes, de a sok segítség, támogatás, lelki támasz a családtól, az edzőktől, Sasától, a mentorunktól, és a Csányi Alapítványtól nagyon sok erőt ad, és igenis megérte! Sárközi Eszter 2-es csoport

Az ikerpárból Emma a Nemes Tihamér Országos Informatika Versenyen és megmártózhatott a sikerben, a 33 országos döntős közül a nagyon tisztes 20. helyen végzett a 9-12. évfolyamosok között. Vár még Emmára egy másik informatikai verseny, ennek megyei döntőjére április 11-én kerül sor. Akkor is nagyon fogunk drukkolni és remélni a sikert; most pedig gratulálunk büszkeségeinknek!