Első szülőértekezlet a Jászságban

A márciusi Beválogatást izgalmas hetek követték az Alapítvány Jászsági csoportjába jelentkező gyermekek és szüleik számára.

Mindenki nagyon várta a Beválogatáson elért eredményről az értesítést.  Ma (június 2.) az a 16 gyermek és családja találkozhatott egymással a jászberényi Közösségi Házban, akik felvételt nyertek az Alapítvány Életút Programjába. A napsütés mindenkit kicsalogatott az udvarra, ahol előkerültek a labdák. A gyerekek felszabadultan játszottak, miközben boldogan osztották meg egymással az élményt, hogy itt lehetnek.  Az első szülői értekezleten dr. Radoszáv Miklós az Alapítvány operatív igazgatója gratulált a bekerült gyerekeknek és szüleiknek, majd mentoruk, Szabóné Lengyel Eszter köszöntötte őket. Az Életút Napról, a Jászsági Közösségi Ház életéről készült kisfilmet nézhették meg a jelenlévők. Sor került a Tanulmányi szerződések aláírására, a Házirend és az Alapítvány szociális támogatási rendszerének ismertetésére. Hallhattak a szülők a júniusi Gólyatábor tervezett programjáról, a szeptembertől induló fejlesztő órákról, az iskolakezdési támogatásról. Mind eközben a legkisebbekkel ismerkedtek, játszottak az idősebb „Csányisokkal”. Az értekezlet végén személyes hangvételű kötetlen beszélgetésre került sor.

Sziráki Judit mentor