Gyermekparlamenti ülés Mohácson

Április 6-án tartotta második ülését a Csányi Alapítvány Gyermekparlamentje ebben a tanévben Mohácson. Ez alkalommal fontos kérdéseket kellett megvitatni, mert a közelgő Életút Fesztivál mellett új elnököt is választottak a tagok. Kuckó Nadin hosszú és eredményes munkája után két jelölt közül kellett választania a jelenlévő képviselőknek: Süle Boróka a Szentes 2-es csoportból és Laurinyecz Márkó a Szeged 3-as csoportból pályáztak. Mindkettejük bemutatkozásából kiderült, hogy iskoláikban szintén részt vesznek a diákönkormányzat munkájában és a jól bevált alapokra és hagyományokra építve új lehetőségekkel szeretnék az Alapítvány diákjainak közösségét építeni. A titkos szavazást Boróka nyerte meg, így ő lesz a Gyermekparlament elnöke, de köszönhetően kettejük összhangjának, Márkót alelnöki pozícióba választották meg a tanulóink. Ezt mindketten szívesen vállalták, így megkezdhetik munkájukat. Az ő munkájukat Éles Annamária mentor helyett a továbbiakban Gál András mentor fogja segíteni. A napirendi pontok között szerepelt még az Életút Fesztivállal kapcsolatos feladatok ismertetése, valamint szó esett a Csányi Alapítvány Nagykövete cím lehetséges várományosairól és támogatásukról, valamint új e-sport játékok vásárlásáról. Az ülés végén még a nyári táborok menetrendjét is egyeztették.