Köszönet kampány

Tisztelt Intézményvezető!

Az elmúlt esztendő példa nélküli volt a világ oktatástörténetében, talán csak a világháborúk idején zárt be ilyen sok iskola és kényszerültek a diákok otthon maradni. Korábban számos kísérlet zajlott Magyarországon is arról, hogyan segítheti a digitális technológia a tanulást, ám a teljes átállásra nem számíthatott senki.

Az első időszak a próbálkozásé volt mindenhol, platformokat, megoldásokat kerestek tanárok, diákok és szülők, folytatni kellett valahogy a tanévet. Mindnyájan tapasztaltunk kudarcokat e téren, láttunk rossz és félresiklott kísérleteket, tanúi lehettünk vicces és bosszantó helyzeteknek is.

Ám, ha összegezni kell az elmúlt esztendőt, mégis joggal érezhetjük úgy, hogy sikerült megoldani a feladatot, a tanárok is jól vizsgáztak. Sokan értették, hogy ez Magyarország egyik legizgalmasabb oktatási innovációja, hogy most érdemes összegezni a tapasztalatokat, leírni a jó gyakorlatokat. Az oktatási szereplők sokat tanultak egymástól, generációk dolgoznak ma is együtt azért, hogy együtt sikeresek lehessenek.

Három szervezet – a Csányi Alapítvány, az OTP Fáy András Alapítvány és az Oktatási Jogok Biztosának Hivatala – vezetői levélben fordultunk sok-sok diákhoz. Azt kértük, mondják el nekünk, hogyan dicsérnék meg a tanárokat. Milyen ötletük van, hogyan mondhatnánk közösen a tanároknak azt, hogy „Bravó!” ?

A legnagyobb örömünkre rengeteg levelet kaptunk. A diákok pontosan tudták, milyen nehéz feladat volt gyorsan megszervezni a digitális oktatást, elismeréssel szóltak tanáraikról, áradt belőlük a dicséret és a szeretet.

A tanulók kisfilmeket is küldtek nekünk, ebből készült egy válogatás. Fogadják szeretettel a gyermekek üzeneteit, és arra kérjük juttassa el minden kollégájának, mindnyájan megérdemlik a dicséretet.

Kívánunk Önöknek sok sikert és jó egészséget, legyen sok örömük abban, hogy a gyermekek és a felnőttek óriási szeretettel és bizalommal vannak Önök iránt!

Mély tisztelettel:

Dr. Aáry-Tamás Lajos