OKTV eredmény

Idén az angol OKTV I. kategóriájában a 30. helyezést értem el, amiért 25 többletpont jár a felsőoktatási felvételin.

Mivel tavaly 15. lettem, 50 pontot kaptam. Ez az emelt szintű angol érettségiért járó 50 ponttal együtt már elérte az elérhető 100 többletpontot.
Idén is a budapesti TIT Stúdió Egyesület épületében került megrendezésre a verseny. Hajnalban indultunk a mentorommal, Szilvi nénivel. A verseny első részében az előzőleg megkapott különféle angol cikkek egyikéről kellett a versenybizottsággal beszélni. Nagyon sokrétű és bonyolult problémákat feszegető cikkek voltak az oktatás, sport és közgazdaság területéről. A második részben egy kihúzott képről kellett spontán beszélni. Ugyan tavaly jobb helyezést sikerült elérnem, erre az eredményre is nagyon büszke vagyok. Köszönöm az Alapítványnak a segítséget.

Bencze Balázs, Nagybajom 1