World School Chess Tournament végeredmény

November 29-én véget ért az Expo 2020 Dubai Diáksakk Világtorna. Egy évvel ezelőtt indultunk neki és kezdtük el a versenyt, három körös online fordulón keresztül jutottunk el idáig és vehettünk részt ezen a rendkívüli eseményen. A világ 53 országának 296 csapatából jutottunk ki a 12 legjobb közé, ami számunkra azért is örömteli, mert egyedül mi képviselhettük Magyarországot a Csányi Alapítványon keresztül. Két csoportban mérkőztek meg a nemzetek, mi Izrael, Mongólia két csapata, Csehország és Törökország ellen sakkoztunk. Egy nagyon erős mezőny került a döntőbe, profi sakkozókkal teletűzdelve. Így is izgalmas, kiélezett küzdelmek és partik voltak, de sajnos csak Izraelt sikerült legyőznünk a csoportmeccseken. A következő napokban a helyosztó mérkőzésünk az USA ellen nem sikerült, de végül a házigazdák feletti győzelmünk után 11. helyen végzett csapatunk.

A gyerekek kissé csalódottak voltak az elért helyezés miatt, mert ennél előrébb szerettek volna végezni, de a csalódottságra semmi okuk nincs, hiszen a világ 12 legjobbja között is megállták a helyüket. Sőt, táblapontjaik alapján a középmezőnyben szerepeltek volna, de ezen a versenyen a végeredménynél nem ez számított. A világtorna során mindenki kihozta magából a maximumot és egy csapatként küzdött. Karácsonyi Gellért 7 partiból 6 pontot szerzett veretlenül, ezzel a mezőny egyik legjobb játékosa volt az indiai nagymester, Gukesh mellett.

A csapat tagjai:

Füle Viktória, Jászság 2-es csoport