Bournemouth 2022

2022. 06. 26-án elindultunk a ködös Albionba 39 diákunkkal, hogy megkezdjük angliai táborunkat. A covid időszak miatt utoljára három éve lehettünk együtt így, ezért most három évfolyam utazott, hogy részt vegyen a régóta várt egy hetes nyelvtanfolyamon. Az út bár hosszú volt, de zökkenőmentes, a családok vártak minket Bournemouthban az esti órákban az iskola előtt, ahol fogadtak bennünket. Elmondható, hogy minden család nagy vendégszeretetről tanúskodott, finom vacsorával és kellemes beszélgetéssel készültek nekünk – és itt nem lehetett megbújni, mint olykor a tanórán, hanem a legszerteágazóbb témákban kellett angolul felelni a kíváncsiskodó kérdésekre. De pont ez a célja az ittlétünknek: megismerni az itteni emberek szokásait, kultúráját és kiszélesíteni nyelvtudásunkat. Néhányaknak még a tenger meglátogatása is belefért a vacsora után, vagy egy rövid városi séta.

A hamisítatlan angol kisvárosi hangulat nem is lehetne szebb a tenger morajló zúgása mellett, ami a meredek domboldalról letekintve tárul elénk. Holnap reggel megtudjuk a csoportok beosztását és kezdődhetnek a nyelvórák és a szabadidős programok.

Gál András, mentor

Egy mozgalmas, élményekkel teli héten vannak túl a résztvevők. A nemzetközi közegben rengeteg lehetőség volt az intenzív nyelvgyakorlásra és a különböző kultúrák megismerésére, de talán a legjobb gyerekszemmel tekinteni vissza a tábori tapasztalatokra:

Az Alapítványnak köszönhetően egy hetet Bournemouthban töltöttem. Repülővel mentünk ki, és nekem ez volt az első repülési élményem. Érdekes volt játszani a gondolattal, hogy a talajtól több ezer méterre vagyunk. Valószínű ez volt az egyik kedvenc részem a táborból, a kinti családom és a színes programok mellett. Hihetetlenül kedves fogadtatásban volt részünk, és nagyon segítőkészek voltak. A közös vacsora idejében tudtunk beszélgetni, és rengeteg információt tudtam meg Angliáról, valamint segítettek jobban megismerni a helyi kultúrát. Amit nagyon meglepőnek találtam az az volt, hogy bárhova mentem, pálmafákkal voltam körülvéve, amitől úgy éreztem, mintha egy trópusi országban lennék, annak ellenére, hogy az időjárás elég hideg volt minden nap. Nem csak a család és a repülés sorolható a kedvenc élményeim közé, de ugyanúgy az iskola is. Az én csoportomnak délután voltak órái, és nem csak magyarokkal. Sok volt a spanyol és az olasz, ami nekem nagyon tetszett, mert amellett, hogy nagyon nemzetközi volt az osztály, még a spanyol nyelvtudásomat is tudtam fejleszteni az angol mellett, ami szintén sokat fejlődött. Mindezek mellett sokat voltunk a tengerparton és különböző programokon is, amik jó, szórakoztató hangulatban teltek. Voltunk az Oceanariumban, ahol medúzákat, pingvineket, rájákat és egyéb különleges vízi- és vízparti élőlényeket láttunk. Londonba is eljutottunk, ahol láttuk többek között a Buckingham palotát, a Big Ben-t és a London Eye-t is – mindent, ami nagyon London. Összességében elmondhatom, hogy egy felejthetetlen hetem volt, ami tudom, hogy az Alapítvány támogatása nélkül nem sikerült volna, ezért is szeretném megköszönni mindenkinek, aki segített abban, hogy ez a tábor sikeresen létrejöhessen!

Pege Gyula Jászság 3-as csoport

Mindannyian egyetértünk abban, hogy ez az egy hét maradandó emlék marad.

Minden apró mozzanatot izgalommal éltünk meg, a felszállástól kezdve a családok megismerésén és a határ átlépéséig egy új világba. Első nap, amikor iskolába kellett menni, az eső nagyon esett, és ahogy mentünk az iskolába meg is áztunk és sikerült megismernünk a brit időjárást. Nagyon elégedettek voltunk azzal, ahogy elosztottak minket az osztályokba, nem voltunk sokan, de az úgy pont jó volt. Az osztálytársaink nagyon kedvesek, a tanáraink meg humorosak voltak. A programok nagyon tetszettek, jó volt, hogy sose unatkoztunk, mindig volt mit csinálni. Az emberek kedvesek voltak, sikerült nagyon jó kapcsolatokat kialakítanunk régi barátokkal és új arcokkal.

A londoni utunk meglepetésekkel teli, „szájeltátós” séta volt, egy kedves túravezetővel. Sok érdekes dolgot láttunk és tanultunk ott. A legkedvesebb élményünk, egyetértések alapján, a tengerparton való homokban focizás volt.  A is szállás nagyon tetszett, Anita és Elizabeth – a fogadóink nagyon kedvesek és megértőek voltak velünk.

Nagyon köszönjük, hogy ott lehettünk, reméljük, hogy majd máskor is lehet ilyenben részünk.

Simó Paloma, Pivo András és Albert Zsuzsa erdélyi támogatottak

Ez alatt az utazás alatt nagyon sok mindent megtanultam és felfedeztem egy új országot. Szeretném megköszönni a Csányi Alapítványnak, hogy lehetővé tették ezt az utazást. A nyelvtudásom nagyon sokat fejlődött ebben az egy hétben. Először furcsa volt megszokni, hogy mindenkivel angolul kell beszélnem, de egy idő után hozza szoktam. Nagyon sok jó élményt szereztem Angliában. De ebből is egyet szeretnék kiemelni, amikor csütörtök este elmentünk a partra, mind a magyarok, az olaszok és a spanyolok. Nagyon jó volt látni, hogy milyen jól kijön egymással ez a három nemzetiség. Számomra nagyon meglepő volt, hogy Angliában milyen közvetlenek egymással az emberek. A család, akinél voltam nagyon kedvesek voltak, szívélyesen fogadtak minket, majd elmagyarázták mi hogyan működik és mondták, hogy szóljunk, ha szükségünk van valamire. Összességében ez az egy hét fantasztikusan telt.

Varga Orsolya, Jászság 3-as csoport

A további képek a galériában tekinthetők meg.