Bédi Norbert

Az Életút Program kezdetén kerültem a Csányi Alapítvány jászberényi csoportjába. Ez a számomra igen nevezetes és emlékezetes esemény több, mint 15 évvel ezelőtt történt. Emlékszem az első sajtótájékoztatóra, amit Elnök Úr, Erika néni és Miklós bá’ tartottak. Akkor még az ilyen nemes kezdeményezések, célok, hogy egy sikeres üzletember magánvagyonának egy jelentős részéből szorgalmas, jól tanuló, ám szociálisan rászoruló gyermekeket tanulmányai során segítse a diplomáig, nem mindennapi kezdeményezésnek számított. Az Alapítvány segítségével különórákat kaptam, nagyon sok szép helyre juthattam el bel- és külföldön egyaránt. Amikor idősebb lettem, akkor szembesültem vele, hogy mekkora Lehetőség volt számomra, hogy az Életút Programba bekerülhettem. Számtalan nyári táborban kismentorként segítettem a pedagógusok munkáját. Úgy érzem, hogy az én életutam az Alapítvány segítségével teljesedett ki, jelenleg a bankszektorban találtam meg a lehetőségemet. Számomra is nagyon fontos a tanulás, hiszen azt, amit tudásként birtokolunk, senki nem veheti el tőlünk. Mai felgyorsult világunkban, amikor az élet megannyi területén változások, innovációk tömegével találkozunk, fontos, hogy felvegyük a ritmust és próbáljunk lépést tartani. Nektek, kis Csányisok nagyon sok vidám és hasznos évet kívánok az Alapítványban. Kívánom, hogy kisgyermekkori álmaitokat meg tudjátok valósítani, ebben az Alapítvány hatalmas segítséget biztosít a részetekre. Az embert érik kudarcok, ha egy dolgozat nem úgy sikerül ahogy kellett volna, emiatt pedig szomorkodtok. Tegyétek fel a kérdést magatoknak, hogy mindent megtettetek-e a jó eredményért. Felnőttként pedig el kell viselni, ha valami nem úgy sikerül ahogy elterveztük. A lényeg, hogy új ötletekkel, kellő önismerettel ilyenkor „kapjuk össze magunkat”. Minden élethelyzetből és döntésből tanulhatunk. Így harminc felett belátom, hogy a jövőbe, a tanulásba való befektetés a legjövedelmezőbb saját Közösségünk számára, ezért is támogatom az Alapítvány kezdeményezéseit, céljait erkölcsileg és anyagilag egyaránt.