Nyitott Ház, nyílt lehetőség

A Kaposvári Közösségi Házunk a közelgő Beválogatás alkalmából tartott Nyílt Napokat január 26-27-én. Az első napon pedagógusoknak tartottak szakmai fórumot mentoraink, szombaton pedig az érdeklődőket a Közösségi Házunk apraja-nagyja, mindhárom csoportja izgalommal jelent meg, hogy szeretettel fogadják az érdeklődő lurkókat és családjaikat. A program kezdete meg is csúszott, mivel olyan sokrétű, spontán beszélgetések alakultak ki a gyerekekkel és a kísérő felnőttekkel. Nagyszülők, édesanyák, édesapák, baba, kistestvérek tömörültek a Közösségi Házunk fő élettereiben. A megérkezés robajának csillapodtával egy igazán kedves köszöntőt és programismertetőt tartott a hamarosan induló csoport új mentora, Dr. Varga Dániel, aki néhány hete érkezett új mentorként befogadó berkeinkbe.

A program a hétvégi mindennapjainkat idézte: jókedvű fejlesztőfoglalkozások, érdekes előadások, sürgő-forgó anyukák a konyhában, segédkező és pakoló egyetemisták, nagyokat nevető diákok. Először is mindkét csoport egy-egy logikai órán vett részt Balogh Ádámmal. A 6. évfolyamosok logika-, és gondolkodásfejlesztő ,,tréningen”, míg a 10-12. osztályosok foglalkozása a befektetésekről, osztalékról, tőzsdéről szóltak. Egyetemista társaim a Túraklub kiadványán dolgoztak, nagyon elmélyülten.

A tizedikesek Fekete Lilla egyetemista élménybeszámolóját hallgatták meg, aki most is (mint általában mindig) sikereivel kápráztat el mindenkit. Mostani bemutatója az USA-ban töltött egy évéről szólt. Rengeteg érdekes dolog derült ki számunkra. Ámultunk akkor is, amikor Lilla legutóbbi dél-koreai snowboard versenyéről mesélt. Lilla előadásaiból egy hosszabb beszélgetés kerekedett az amerikai kultúra, életmód, oktatási rendszer, multikultúrák, a világ sokszínűsége kapcsán.

Ezután egy kis frissítő után dr. Gombos Péter tanárúr kommunikációs foglalkozásán vettünk részt. Itt először is megmérettettünk egymással, ahol a legjobb helyesírók nyerhettek csak. A több fordulós versengés után egy 2003-ban Magyarországon az év könyvének megválasztott versesgyűjteménnyel foglalkoztunk. Vajon mi is egy mesekönyv és hol indul már az, amikor az több, mint egy gyermekeknek szóló vers?

Egy finom szendvicsebéd után a kisebbek dráma órán vehettek részt mentorunkkal, Sasával. Akik gyanútlanul kukucskáltak be a játszókhoz, gyorsan kedvet kaptak s immár vendég és hazai együtt próbálta ki magát a különleges ritmus és csapatépítő játékokban.

Már a délutánba nyúltak az órák, amikor a nyílt nap a végéhez közeledett. A kíváncsi gyerekek csillogó szemmel hagyták el az épületet, mély beszélgetésekbe elegyedve szeretteikkel arról, hogy hogyan is érezték magukat, mit gondolnak arról az alapítványi életérzésről, amely barátságos Házunkban fogadták őket. Mi egy ismét élvezetes napot tudhatunk magunk mögött remélve, hogy az ellátogatott gyerkőcökkel a beválogatáson is viszont látjuk egymást, más társaikkal együtt.

Pretz Jázmin, Kaposvár 2