Önismereti tréning a projekt-napunkon

Október 14.-én szombaton jött össze a Szentes 2-es csoport egy újabb projekthétvégére. Ezt megelőzően pénteken a jól felpörgetett drámafoglalkozás után a csoport tagjai Szentes város jeles eseményére sétált el. A Tóth József Színház és Vigadó évadnyitó ünnepségén a színház homlokzatára került fel két nagy alkotó, Lantos Györgyi és Máté István remekműve, a 200 éve született Petőfi Sándor és Tóth József szobra. A szobrok avatását és az évadnyitó ünnepséget nézhettük meg a Horváth Mihály Gimnázium 10. d. osztályának előadásában. Az este további részét a Közösségi Házban töltöttük közös vacsora készítéssel, nyelvtani-, földrajzi- és történelmi vetélkedővel. A szombati projekt-napot önkéntesünk Kékegyi Dorottya segítségével valósítottuk meg. A nap folyamán a gyerekek tesztek és játékok segítségével ismerhették meg a figyelem és a koncentráció típusait, próbára tehették magukat a játékok során. A foglalkozáson megtanulhatták, hogy ezen képességek fejlesztése miként illeszthető be a hétköznapokba. A tanulás folyamata és a megszerzett tudás minősége szempontjából fontos az önismeretnek ez a szegmense, hogy mindenki felismerje és alkalmazza a számára hatékony megoldásokat, hogy kihozza magából a maximumot.

Őzéné Törőcsik Márta mentor, Kékegyi Dorottya kulturális antropológus, önkéntes

1. 10. 13.-án pénteken a Szentes 2-es csoport tagjaival elmentünk és megnéztük Petőfi Sándor és Tóth József egész alakos szobrának avatóját, majd a Horváth Mihály Gimnázium 10. d. osztálya felidézte Petőfi Sándor és Tóth József életének motívumait. Az előadást követően a KH-ban mindenki tevékenykedett a vacsora készítésénél, majd lazításként Kahoot-vetélkedővel zártuk az együtt töltött közös estét. A projekt-napon Kékegyi Dorottya segítségével megtanulhattuk a figyelem fontosságát, majd fejlesztettük a figyelemre összpontosító képességünket. A délutánt a szövegértő felmérés 2 feladatsorának kitöltésével zártuk. Tartalmas, mindenki számára hasznos napokat tölthettünk együtt.

Forgó Viktória, Vadász Gabriella, Illés Gábor Szentes 2-es csoport.