Sikeres horgászvizsgát tettünk

A szegedi Szent-Györgyi Albert Agóra és mentorunk az idei nyárra természetismereti horgásztábort szervezett a szegedi Partfürdőre. A horgászvizsgára felkészítő táborban a szegedi 2-es és a szentesi 1-és 2-es csoportjaiból is részt vehettek diákok az Alapítvány támogatásával, a szegedi Tisza projekt keretében.

A tábor első két napja az állami horgászvizsgára való felkészülésről szólt, amelyeken a horgászat szabályairól és a hazai halfajokról; védett, nem fogható, fogható halfajokról és a tilalmi időszakokról, a kifogható halak mérethatárairól tanultunk.

A vizsgára készülődés mellett délutánonként horgászkötéseket ismertünk meg és gyakoroltunk be Csontos Misi kismentor segítségével, majd a Partfürdőn tavaly kialakított halas medencében próbálhattuk ki a fenekezős és úszós horgászati technikákat. Esténként levezetésként a Sándorfalva mellett található Nádas tóban horgászott csapatunk.

A tábor harmadik napján eljött a vizsga ideje, amitől mindannyian nagyon féltünk. A MOHOSZ két vizsgabiztosa a Partfürdőn látogatott meg minket, ahol két csapatban írhattuk meg az online tudáspróbákat. A sikeres felkészülésünknek köszönhetően a csányisok közül tízen vizsgáztunk, és kilencünknek sikerült a vizsgája.

A sikeres vizsga után az utolsó két napunkat a Horgász Egyesületek Csongrád Megyei Szövetsége kezelésében lévő Maty-éri Víztározó horgászterületre látogathattunk el, ahol fogásban nem szűkösködtünk a tábor utolsó napjaiban. A tábor horgászversenyét Sebesi Fanni nyerte meg 19 ezüstkárász kifogásával.

A Maty-éren a horgászkedvünket fokozta, hogy az utolsó napon sikerült nagyobb pontyokat, sőt még egy compót is kifognunk.

A tábor lezártával a jövőben is szeretnénk majd együtt horgászni a csányis horgászcsapattal.

Ezúton szeretnék megköszönni az Alapítványnak a lehetőséget és a támogatást!

Benczúr Anna, Berta Dávid, Molnár Emma, Pajor-Vincze Anna, Petrovszki Ramóna, Péter Dávid, Turuczki Szabolcs, Horváth Vanda, Mácsai Zalán, Sebesi Lili Fanni, Sztojka Rajmund, Csontos Mihály

További képeink a galériában: