Sokszínűség a Családi Napunkon

A Kaposvári Közösségi Ház 2-es csoportjának Családi Napján kevertük a jót a hasznossal és egy csapatépítő kertészkedésbe fogva közösen ültettünk virágokat és sütögettünk. Sokszínű foglalkozások és programok álltak rendelkezésünkre, melyekből kedvünkre választhattunk. A lényeg az volt, hogy közösen töltsük a napunkat. Kifaggattuk a hazaérkezett egyetemistákat és a régen látott családtagokkal hosszú beszélgetésekbe elegyedhettünk. Nagy örömmel fogadtuk Alapítványunk gazdasági vezetőjét, Lévai Krisztát és párját is, akik velünk maradtak a délután folyamán. Reméljük azért, mert jól érezték magukat velünk s a programokon is.

A művészetek kedvelői a selyemfestés berkeiben próbálhatták ki magukat vagy éppen csodás és hangulatos őszi díszeket készíthettek a kézművesműhelyünk keretein belül. Aki inkább a konyhában érzi magát otthonosan, palacsintát, gofrit és grillkolbászkákat süthetett sürögve-forogva. A fiúk munkára fogva segédkeztek a Házunk szépítésében. A virágkertünk elkészült és a sziklakert még folyamatban van!

Nagy sikernek örvendett az udvaron helyet kapó ,,sörpong”, amiben bár alkoholt senki nem fogyasztott, a pohárba találás öröme annál nagyobb újongást vont maga után. A mozogni vágyók sem unatkoztak. Meghívott vendégünk, Lázár Zoltán nyomozó és szabadidejében salsaoktató, több rafinált latinos lépést mutatott a táncoslábúaknak. Nem csak táncolni lehetett, hanem rúd-fitness bemutatót is nézhettünk  ugyanis csoporttársunk, Radó Barnabás édesanyja rúdtáncoktató (szintén szabadisős tevékenység során) és aki kislányával elképesztő mozdulatokat mutatott az egyik teremben felállított rúdon. Szájtátva figyeltük a bonyolultabbnál bonyolultabb figurákat. Néhány bennfentes trükköt is megosztottak velünk, például, hogy mit is kennek a rúdra és hogyan tudják magukat fenntartani csupán a lábfejük összeszorításával. A legbátrabbak ki is próbálták persze. Az érdekes produkció és egy bőséges lakoma után egy újabb program színezte a délutánunkat, méghozzá az utolsó.

Csoportunk egyik nevelőapukája Kornél nagyon jártas a kvízekben, (kicsit kérésünkre) kedvet kapott, hogy saját maga által készített kvízjátékokkal tegye próbára általános műveltségünket. Öt, tetszés szerint alakított csoportba rendeződve vágtunk neki az elgondolkodtató kérdések megválaszolásának. Mindenki megtalálhatta a neki való kérdéseket, ugyanis a játék magába foglalt irodalmi, történelmi, biológiai, zenei, kulturális és a média világának kérdéseit is. Az ötfordulós kvíz nyertesei egy finom tortával is gazdagodtak nyeremény gyanánt. Az ég ránk sötétedett, mire az ölelésekből és búcsúzásokból kiszakadva mindenki hazafelé vette az irányt, a hátunk mögött egy újabb élménnyel teli Családi Napot hagyva. Köszönjük, mint annyi minden mást is!

Pretz Jázmin, Kaposvár 2

„Egy sok munkával telt hét után érkeztem az összejövetelre, s be kell vallanom eléggé fáradtan. De gyorsan túl tudtam tenni magam, hiszen olyan sokan jókedvvel voltak körülöttem. Így feloldódva figyeltük az eseményeket, amolyan csendes megfigyelőként. Jó volt, hogy szabadon választhatott mindenki, kedvére, hogy hol és mit szeretne csinálni. Ajándék volt a gyerekeimmel eltöltött idő.”

Tallián Róbert szülő

Az ilyen kötetlen beszélgetések során már megszokhattam, hogy valamilyen ötlet megszületik a csapatban; valami, ami a közös tevékenykedésekre vonatkozik. Tavaly a Sütiklub elnevezéssel indult útjára a konyhatündérek műhelye, s készültek az év során finomabbnál, finomabb étkek. Idén az egyik szülőtárs, az irodalomterápiában szerzett képesítést, amelynek apropóján hívta meg közös gondolkozásra, az olvasott élmények megosztására a felnőtteket. Nagyon nagyörömmel fogadtam egy szülői kezdeményezést, s várom az első alkalmat, ahol magunkról, feladatainkról, a mindennapokban jelenlévő problémákról beszélgetünk majd egy-egy igényes irodalmi mű kapcsán. A Szülők Műhelyében természetesen tovább folyik a sütés-főzés, a későbbiekben a kézműveskedésnek is találunk helyet, s a rúdfittness és táncbemutató arra késztetett minket, hogy férjen bele alkalomadtán a mozgás, mint örömforrás is. A jó hangulatú családi összejövetelünk után várjuk a szintén tartalmasnak ígérkező folytatást.

A Családi Napunk képeit a Galériába osztottuk meg.

V. Sárközi Angéla, mentor