Ünnepi nyugalomból túracipőbe ugrottunk

„Az új év első hétvégéjén a kaposvári Közösségi Házunk csoportjai egy hagyományosnak tekinthető túrán vettek részt, amely Kaposfüredről indul két körben a Deseda-tó partjáig. Ezen az alkalmon a kaposfüredi szőlőhegy gazdái újévköszöntőként forró italokkal, és némi élelemmel fogadták a kiránduló vándorokat, és kívánt egymásnak mindenki szép új esztendőt. Idén csatlakoztunk az általunk jónak ítélt kezdeményezéshez, hiszen a jótékonysági kirándulás nevezési díja egy tábla csokoládé volt, amelyet az anyaotthon és a gyermekotthonok lakói részére ajánlott fel minden induló. Nem rettentett vissza az időjárás sem, szemerkélő esőben indultunk, de a felhők a túra végére elvonultak, s még halványan a nap is kisütött. A rövidebb, öt kilométeres távot a fiatalabbak; míg a hosszabb, tíz kilométert a nagyobbak tették meg.” Antal Dominik foglalta össze élményeinket.

Idén nem sokat várt csoportunk, hogy első túraélményünket megszerezzük, ugyanis a Háromkirályok Túra 2024-es alkalmán jelent meg kaposvári Közösségi Házunk apraja-nagyja. Ez ugyan nem a nagy kihívásról, hosszú távokról, vadregényes tájakról szólt, de mégis sokakat mozdított ki otthonról a szünidő vége előtt. Együtt voltunk gyerekek, szülők, barátok, barátnők, testvérek megannyi lelkes megyeszékhelyi jelentkezővel együtt. A jó beszélgetés lehetősége szinte adott volt, hiszen a sok éve hagyományosan megrendezett túra nem titkolt célja a közösségépítés. A szervezők is mindent megtettek a komfortérzet javításáért a finom zsíroskenyérrel, forró teával és forralt borral.

Ez utóbbit természetesen csak a nagykorúak fogyasztották, figyelve arra, hogy érték a mérték. A könnyed út jelentős részében a nyári táborokról, Életút Napról fennmaradt történeteinket csereberéltük. Évindító, bemelegítő sétának nagyszerű volt a rendezvény, rendkívül kellemes hangulatban éledt újra az ünnepi nyugalomból Közösségi Házunk. Nem utolsó sorban fontos küldetésünknek tekintettük a Csányi Alapítvány népszerűsítését ezen az alkalmon is; hiszen ebben az évben bővül kaposvári csapatunk a negyedik osztályt végző tehetségígéretekkel, akik az idei Beválogatáson tesznek majd bizonyosságot rátermettségükről.

Igyekeztünk erről a helyi sajtó munkatársainak lelkesítően beszélni, akik látva egységességünket, kerestek meg minket néhány kérdés erejéig. Közös ügyünk demonstrálni, hogy milyen fontos a közösség, milyen ereje tud lenni.

Mint mindig, most is vidám hangulatban tette meg a csapat a távot, és ami még jobban jelezte, hogy mi együtt vagyunk, az az, hogy „Csányi Alapítványos rajtszám” volt mindenkin. Többen meg is kérdezték, hogy mit jelent ez, és milyen jó, hogy látszik, egységes csapatként voltunk jelen. Ez pont jól jött ki, hisz a közelgő bevállogatásról tudtunk beszélni a gyerekes szülőknek.

/Szabó Szilvia, szülő/

A laza bemelegítő túra után várjuk a következő vadregényesebb kihívást is. A galériában a jótékonységi túránk képei megtekinthetők.