Utazás a tét!

Alapítványunk nyelvi versenyének írásbeli fordulóin az elmúlt hónapokban mindannyian igyekeztünk jó eredményt elérni. Az elmúlt időszakban szorgalmasan gyűjtöttük a pontokat, hogy minél több legyen belőlük a versenyen, hiszen a tét nagy: a nyáron külföldi nyelvi táborban vehetünk részt Angliában vagy Németországban. A verseny záróeseménye a szóbeli megmérettetés volt, mely március 16-17-én került megrendezésre a Kaposvári Közösségi Házban. Én örültem annak, hogy a félévi vizsga után most személyes jelenléttel zajlott a számonkérés.  Persze előtte már nagyon izgultunk mindannyian, de a vizsgabizottság tagjai nagyon kedvesek és türelmesek voltak velünk, bíztattak minket így könnyebb volt jól teljesíteni. Remélem sikerült bebizonyítani, hogy méltók vagyunk arra, hogy jutalmul  külföldi nyelvi táborban vehessünk részt. Vizsgázó alapítványi társainknak jó témaköröket, sikeres vizsgát kívánunk!

Sármány Enikő Kaposvár 2.

Nagybajom: „Március 18-án és 19-én került sor a Nagybajomi Közösségi Házban az alapítványi angol és német nyelvi évvégi szóbeli vizsgára. A vizsga előtt mindenki nagy lázban égett. Szituációkban és képleírásban adtunk számot tudásunkról. Tanév közben öt írásbeli fordulón vettünk részt és ezzel együtt két szóbeli vizsgát tettünk. Reméljük, hogy az elért pontszámaink elegek lesznek ahhoz, hogy kijuthatunk a külföldi utazásra, ahol anyanyelvi környezetben, nyelviskolában történő tanulás során bővíthetjük nyelvi készségeinket, képességeinket. Köszönjük a fejlesztő tanárainknak a tanév során történő felkészítést!”

Bozsoki Csilla – Nagybajom 2-es csoport

Mohács

„Gőzerővel készültünk a tanév utolsó nyelvi megmérettetésére, a szóbeli nyelvi vizsgára. Az előző évekhez hasonlóan az Alapítvány egyetemistái voltak a vizsgáztatóink. Volt mikor alaposan megizzasztottak minket, de remek hangulatban teltek a vizsga percei. Rendkívül segítőkészek, felkészültek voltak, végül a pontszámok mellé építő jellegű kritikát is megfogalmaztak, amit komolyan veszünk, és a későbbiekben hasznosítani fogunk. Nagyon fontos volt, hogy minél jobban teljesítsünk, mert a külföldi utazásunk volt a tét. Ez főképp minket, a 3-as csoport tagjait motiválta, mivel 8. tanév végén a mi külföldi utunk a vírushelyzet miatt meghiúsult, így mindent beleadtunk. Reméljük sikerült!”  Szabó Adrienn 3-as csoport