Fekvenyomó Országos Diákolimpia Békéscsabán

„Az életemben a fekvenyomás körülbelül január óta van jelen. Az egyik testnevelés órán a tanárom mondta, hogy lehetőség van egy versenyre ebből a sportágból és megkérdezte, hogy lenne e kedvem hozzá. Természetesen igent mondtam. Elkezdtünk rá fokozatosan készülni. Először csak gyengébb, majd egyre keményebb edzéstervnek álltunk neki minden héten. A megyei selejtező 2023. március 18-án került megrendezésre Ajkán. Ott a saját súlycsoportomban 1. helyezést értem el, az akkor kinyomott súly 40 kg volt. Nagyon jó érzés volt a dobogó legfelső fokára állni. Majd egy hónapot volt szükséges várni arra a hírre, hogy bekerültem-e az országos döntőbe, mivel megyénként csak 8 ember juthatott be minden súly-, illetve korcsoportból. Amikor megkaptam a hírt, még nagyobb lendülettel álltam neki az edzésnek. Körülbelül 6 hét állt rendelkezésemre a felkészülésben az országos döntőig. Heti 4 alkalommal mentem el edzeni és alkalmanként 2 órát töltöttem el. Az elmúlt 6 hétben odafigyeltem az étkezésemre és szigorúan azt igyekeztem enni, amit előírtak. Elérkezett 2023. május 5-e, az országos döntő napja, mely Békéscsabán került megrendezésre. Rengetegen voltak és nagyon izgultam, de a sok támogatásnak és bíztatásnak köszönhetően, illetve tudtam, hogy maximálisan készültem, így úgy voltam vele, hogy menni fog. Három próbálkozásunk volt és mindig emelték a súlyt. A maximum, amit ki tudtam nyomni, az 47,5 kg volt. Ezzel az eredménnyel a Fekvenyomó Országos Diákolimpia 3. helyezettje lettem. Nagyon örülök ennek az eredménynek, és annak, hogy a korábbi eredményemen is javítani tudtam. Szeretném folytatni a jövőben ezt a sportágat, mert már nagyon a szívemhez nőtt.”