Kutatók Éjszakája, Pécs

A Pécsi Tudományegyetem ötödik éve kapcsolódik be a Kutatók éjszakája programba, melyen mi, a Csányi Alapítvány pécsi csoportjai, második alkalommal vettünk részt.

Az egyik fő téma az öregedésbiológiai folyamatokba való betekintés, a hosszú élet titkának vizsgálata volt. Ám bennünket a mikroszkópok, a robotok, a küzdősportok, az egészséges táplálkozás és a botanikus kert szépségei érdekeltek inkább.

Rengeteg izgalmas kémiai és fizikai kísérletet láthattunk a környezetünkben található hétköznapi anyagok összetettségének bemutatásáról. Korszerű laboratóriumukban ízelítőt kaptunk a modern genetika és az öröklődő betegségek vizsgálatának módszereiből. Mikroszkóp alatt vizsgáltuk a különböző élelmiszereken (gyümölcs, kenyér, kolbász) megtelepedő gombákat. Minden egyes programot nagyon izgalmasnak és érdekesnek találtunk, és kedvet kaptunk ahhoz, hogy jövőre is meglátogassuk a „Kutatók éjszakáját”, és még több érdekes kísérlettel gazdagodjunk.

pécsi alapítványi tagok