A biztonságos közlekedésről

Ma délután (2019.május 4-én) a Szegedi Közösségi Házban a Szeged 2-es csoport tagjával, Petivel közösen tartottunk előadást a középiskolásoknak. A téma a biztonságos közlekedés és a különböző veszélyekre való felhívás volt. Kitértünk a gyalogos- és kerékpáros közlekedés veszélyeire, és szintén kifejtettük a gépjárműveknél fontos baleseti okokat is. Célunk volt az interaktivitás és a figyelemfelkeltés, hogy a fiatalabb korosztály számára is maradandó legyen az előadás anyaga. Sok kérdést kaptunk a témával kapcsolatban, amelyekre legjobb tudásunk szerint választ is adtunk. Ezek többsége a gyalogosok biztonságos közlekedésével volt kapcsolatos. Emellett prezentációval és személyes történetekkel tettük még sokszínűbbé a bemutatót. Mindezen felül meséltünk még arról is, hogy hogyan haladunk a jogosítvány megszerzésével, illetve, hogy az Alapítvány segít bennünket ebben is, amelyet ezúton is szeretnénk megköszönni! Reméljük, hogy a Szeged 3-as csoport számára hasznos volt az előadás és a látottakat, hallottakat tudják majd hasznosítani a jövőben.

Kovács Dániel (Szeged 1), elsőéves gazdaságinformatikus hallgató