A hastánc és én

Idén áprilisban kezdtem a hastánccal megismerkedni.

Nagyon megtetszett, azóta is rendszeresen járok órákra, mert a hastánc megnyugtat, ellazít. Mára már elmondhatom, hogy a részemmé vált. Egyre több fellépésem volt a Pécsi Rózsa Keleti Kultúra és Táncegyesület tagjaként. Felléptünk már a Nevelési Központ 2-es számú iskolájának Gálaműsorán, a Köztársaság Téri Általános Iskola Tanévzáró Ünnepségén, az Enyezd Utcai Óvoda Gyermeknapi műsorán, a Mosolymanó Egyesület rendezvényén. Novemberben az Egyesületem képviseletében Sopronban mutathattam meg mit tudok a Kelet Csillaga Orientális Táncversenyen, ahol bronz minősítést szereztem, szóló kategóriában. Budapesten az Országos Hastánc versenyen duó kategóriában szereztünk bronz minősítést. December 5-én Egyesületem táncestjén léptünk fel, több vendégfellépővel együtt. Többféle táncstílussal is megismerkedhettek a vendégek például: romanhavassi, botos, fátylas és flamenco hastánc. Nagyon jó kis közösség a miénk, aki kedvet érez a hastánc tanuláshoz ne habozzon, jöjjön!

Albert Laura Pécs 1 csoport