A sakk ezer arca

2015 szeptemberében a Polgár Judit Sakkalapítvány a Csányi Alapítvánnyal közösen alkotói pályázatot hirdetett „Kalandozások a Budavári Palotában-Gyerekszemmel” címmel. A Pécs 1 csoport 15 kicsinye mind benyújtotta munkáját, ki verset faragott, ki mesét írt, mások rajzoltak.

Munkájuk jutalmaként október 17-én, Budapesten a Várkert Bazárban részesei lehettek a Világ Sakk Fesztiválnak. Nagy érdeklődéssel és izgalommal várták az eseményt, ahol rengeteg színes program várta őket, mindenhol fekete fehér színek, sakktáblák, gólyalábakon megelevenedő hatalmas sakkfigurák-természetesen minden a sakkal volt kapcsolatban: megnézhették a Tűzfészek Társulat zsonglőr bemutatóját, különböző ügyességi feladatokban próbálhatták ki magukat, a jól megoldott feladatért pontokat kaptak, melyeket beválthattak apróbb ajándékokra, marcipánból elkészíthették saját egyedi tervezésű sakktáblájukat, sakkfigurákkal együtt. A csapatot Iryna is (AIESEC önkéntes Ukrajnából) elkísérte, aki velünk együtt büszkén tapsolt és gratulált azon csányis társainknak, akik dobogós helyezést értek el pályázati munkájukkal. Jó volt látni és hallani produkciójukat. A nap fénypontja a közös fotó volt Polgár Judittal!

Köszönjük az Alapítványnak és a Polgár Judit Sakkalapítványnak ezt a remek napot!

Az tetszett a mai napban, hogy:

– „ ha sikeresen teljesítettünk a sakkal kapcsolatos feladatokban, pontokat kaptunk, melyeket ajándéktárgyakra válthattuk be.”     Albert Laura

– „sok volt a program és lehetett marcipánt enni.”    Rozsnyói Richárd

– „találkoztunk Polgár Judittal.”      Bálint Gergely, Gergely Zoltán, Henézy Zsanett

– „Ügyességünket megmutatva, játékosan tanulhattunk.”   Polgár Antónia

– „sokat játszottunk a sakkal kapcsolatosan és ezáltal pontokat gyűjtöttünk.    Polgár Petra

– „pontokat lehetett gyűjteni és be lehetet váltani sakkal kapcsolatos ajándékokra” Kovács Nikoletta, Kovács Tibor, Tomity Benjámin

– „viszonylag sokat tanultam a sakkról és közben játszottunk is.”    Gálffy Kíra, Pintér Vanessza

– „sokat játszottunk, fotózkodtunk Polgár Judittal, pontokat gyűjtöttünk.”    Köves Evelin