Baba- Mama Mikulás Kaposváron

A találkozás igénye és az ajándékozás öröme kapcsán érkezett a gondolat, hogy szervezzünk Mikulás ünnepet azoknak a volt alapítványi tagoknak, akik jelenleg kisgyermekes anyukák. Az első hívó szóra mondott igent mindegyikük és jött el hozzánk Deli-Szél Mariann párjával és kislányával Nórával; Sárközi Alexandra Bítiával és Liarával, és Csepeli Nikolett, (aki már Mészáros Márkné hivatalosan) gyermekeivel: Miával és a két hónapos Melindával. Így a Mikulás érkezését, apró ajándékozást együtt ünnepelhettük meg a Kaposvári Közösségi Házunkban a „csányis-csipet -csapattal.” Kaposvár 2-es csoportjának tagjai, egyetemistákkal karöltve díszítették a Házat, készítettek finomságokat a vendégek érkezése előtt. Hagyományt teremteni szeretnénk, az első alkalom sikere után ez nem is olyan elérhetetlen cél…

December 6-án nagy örömmel érkeztünk Kaposvárra a „Baba-Mama Mikulásra”. A kis csöppségek egyből otthon érezték magukat, mint ahogy mi is. Jó volt újra „haza” jönni, mindenki nagy szeretettel fogadott minket. Egy kis beszélgetést követően a kedves Mikulás is megérkezett a gyerekekhez, aki csomagot nyújtott át nekik. Mondanom sem kell, egyből ment a kicsomagolás, hogy mit rejt a zsák. Amíg a gyerekek eljátszadoztak, mi tudtunk egy jó nagyot beszélgetni mindennapjainkról. Nagyon jól éreztük magunkat az meg pláne szuper volt, hogy a gyerkőceink a jelenlegi alapítványi tagokkal is gyorsan összebarátkoztak. Felemelő érzés volt, ahogy a jelenlegi csapat fogadott minket. Már akkor is nagyon örültem, amikor Sasa, a kaposvári ház mentora felhívott az ötlettel. Izgatottan érkeztem a családommal, kíváncsian vártam a régi jó barátokat és gyermekeiket. Remek ötlet volt a csapattól, és reméljük hagyományt is teremthettünk. Köszönjük szépen, hogy az Alapítvány gondolt ránk és elhozta a Mikulást a gyermekeinknek, szebbé tette az adventi várakozást, és nem utolsó sorban az ajándékokért is hálásak vagyunk.

Szél-Deli Mariann

Mindig hálás leszek azért, hogy az Alapítvány végig kísérte felnőtté válásom útját, és végig segített mindenben. Köszönöm, hogy még ezen túl is jelen van az életemben, ráadásul a gyermekeim örömére is gondoltatok. Nagyon-nagyon köszönöm, hihetetlenül élvezték a csöppségek az együttlétet. Szuper volt találkozni egykori társaimmal, és megismerni gyönyörű családjaikat. Az biztos, hogy ezzel különlegesen szebbé tettétek az ünnepünket!

Sárközi Alexandra

A mai napig tartom a kapcsolatom a mentorommal. Még most is követjük egymás életét, jelen vagyunk egymás életében, beszámolunk apró-cseprő dolgainkról, örömeinkről és a nehezebb, a gondterheltebb napokról is. Külön öröm és meglepetés volt a Baba-Mama-Mikulás, kíváncsian vártuk a találkozást régi közösségi házbéli barátaimmal. Hiszen itt együtt, mindannyian azok voltunk: barátok. Gyermekeink közel egyidősek, Mia-Nóri-Bítia két évesek, egyiküknek sem okozott gondot a barátkozás, és Liara a maga egy évével gyorsan csatlakozott összecimborázó idősebbekhez. Kicsi lányom, a két hónapos Melinda pedig békésen szemlélődött a mentorom kezében. Mi meg beszélgettünk! Kitűnő kikapcsolódás volt. Köszönet érte a csoport tagjainak, a szervezőknek,  az Alapítványnak, és remélem más alkalommal is sikerül találkoznunk!

Mészáros Márkné /Csepeli Nikolett/