Barátainknál Hargitában

Nagy nap volt a mai (május 2-4). Hagyományteremtő szándékkal szóbeli vizsgán hallgattuk  meg a Csányi Alapítvány nyelvi versenyében induló Hargita és Kovászna megyei fiatalokat. Igazi élmény volt nekünk vizsgáztatóknak is megélni a gyerekek feladattudatosságát, nyitottságát, őszinteséget és pozitív hozzáállását. Voltak, akik már hajnalban útra keltek, hogy reggel fél kilenckor tételt húzhassanak. A vizsga német és angol nyelven folyt A1, A2,B1, B2 szinten. A vizsgázni érkező 30 fiatal számos témában (társas kapcsolatok, lakóhely lakókörnyezet, étkezési szokások, egészség, utazási szokások …) adtak számot tudásukról a Csíkdánfalváról, Csíkszenttamsról, Csíkszeredából, Csíkzsögödről, Csíkszépvízről, Székelykeresztúrról és Kovászna megyéből érkező fiatalok. A vendéglátóink, a helyi kollégák és segítők kiváló együttműködésének és szervezőmunkájának köszönhetően a vizsga reggeltől este 8-ig zökkenőmentesen és szép rendben zajlott. Értékes feleleteket hallhattunk. Azok a tanulók, akik helyenként az elvárásaikhoz mérten nem tudták hozni a remélt teljesítményt, az értékelés során őszintén és reálisan fogalmazták meg gondolataikat,  hogy hol lehet erősödni és fejlődni a következő vizsgáig.

Nagy volt a tét. A nyelvi verseny 5 írásbeli fordulóján és a szóbelin legjobb teljesítményt nyújtó tanulók közül Angliába 3, Németországba 1 fő vehet részt az Alapítvány külföldi nyelvi táborában ez év nyarán. Az eredményeket legkésőbb május 15-én tesszük közzé a honlapon. A nyelvei versenyen résztvevő többi diákot pedig szeretettel várjuk a július hónapban Csíksomlyón megszervezésre kerülő nyelvi táborba. Részletek hamarosan, az eredményhirdetést követően 🙂

Így láttuk  mi

A gyerekek gondolatai hamarosan érkeznek