Pénzügyi ismeretek a Családi napon

A mai szombat (október 14.) másképp telt, mint a többi. Reggel a Közösségi Házban találkoztunk, hogy ismét együtt töltsünk egy napot gyerekek és szülők. Ilyenkor jó lehetőségünk van, hogy beszélgessünk a mindennapokról, a gyerekeinkről, de még jó tanácsokat, ötleteket is adhatunk egymásnak. A délelőtt folyamán az OTP Fáy András Alapítvány segítségével némi betekintést kaphattunk pénzügyi ismeretekből is. Közösen játszottunk a gyerekeinkkel, és közben komoly témákról beszélgettünk. Hallhattunk új dolgokat, de kérdeztünk is, bennünket érintő témákban, pl. a különböző hitelekkel kapcsolatosan. Amíg mi a Szülők Akadémiáján vettünk részt, addig Sárközi János apukája  Baráth Zolika apukájával bográcsban főzték az ebédet a csapatnak. Gyönyörű napsütéses napunk volt, így az udvaron terítettünk meg és előadóinkkal közösen ebédeltünk, közben folytattuk most már kötetlenül a beszélgetést.

Köszönjük szépen az Alapítványnak a mai napot!

Gömöri Judit, Rékasi Krisztina J1-es csoport szülők

Szombaton reggel a Közösségi Házban tartottuk a Családi napunkat. Reggel már neki is láttunk az ebéd főzéséhez az udvaron.   A nyáron Balatonszemesen a Fáy Alapítvány táborában mi már megismertünk sok mindent a pénzügyekről, de most a szülőkkel együtt vettünk részt egy ilyen foglalkozáson. Ez egy játékos tanulás volt, és jó volt , ahogy velünk együtt törték a fejüket a szüleink is és közösen oldottuk meg a feladatokat. Néha biztatástól volt hangos a terem, de volt amikor csendben próbáltunk koncentrálni a feladatunkra. A szüleink kérdezgettek sokat, mi pedig már most hasznos tanácsokat hallhattunk pl. a diákhitelről, vagy a bankkártyák helyes használatáról is. Azt már most tudjuk, hogy nagyon fontos, hogy próbáljunk minden hónapban valamennyit félretenni, és megfontoltan vásároljunk. Amikor vége lett, jól meg is éheztünk, de szerencsére ekkorra már Janika apukája meg is főzte az ebédet. A finom sütik, amiket hoztak a családok, gyorsan fogytak. Itt volt Heni nagyon cuki kis testvére is , aki végig a babakocsiban aludt. Gyorsan eltelt ez a nap, ebben a szép időben.

Madarasi Viktória Jászság 1-es csoport