Családi nap az SZ3-ban

Családi nap a szegedi 3-as csoportban

A nyári szünet utolsó napján a szegedi 3-as csoport tagjai, szülők és testvérek egy élménydús családi napot tartottak Pápai Panna szüleinek házának udvarán. Az ötlet már a második szülői értekezleten megfogalmazódott, hogy ne csak a gyerekek, hanem a szülők is megismerhessék egymást egy kötetlen beszélgetés és sütés-főzés keretein belül. Pápai Péter ajánlotta fel a csoportnak, hogy a kertjükben megtartsuk az első családi napot.

Reggel kilenc órakor már érkeztek a családok az Alapítvány logójával díszített házhoz, ahol közösen elkészítettük Péter felügyelete alatt bográcsban a nagyon finom paprikást. Emellett a gyerekek és a szülők örömére házi kenyeret is sütöttünk. Az eredményt mi sem bizonyítja jobban, hogy a sok frissen sült cipó azonnal elfogyott. A gyerekek gyümölcsökből, házi készítésű szörpöt ittak, amit helyben készítettek el. Amíg az ebéd főtt, a gyerekek hintáztak, pingpongoztak, ugráltak a trambulinban és játszottak az udvaron, valamint a csoport új autóját is felavattuk. Mindenki hozzájárult a sikeres naphoz, házi süteménnyel, gyümölccsel vagy segítő kezeivel a bogrács körül és az asztaloknál. Ebéd után a délután jó hangulatban telt és a szülők is pihenve tudtak beszélgetni egymással. A jó hangulatra az sem vetett árnyékot, hogy páran majdnem, hogy innen mentek az iskolai évnyitóra. Voltak, akik nem is igazán akartak hazamenni fél hét magasságában, mivel annyira jól érezték magukat.

A hétfői iskolakezdés előtt jó volt egy utolsó igazi nyári programmal zárni a nyári szünetet.
Köszönjük a résztvevő családoknak és a Pápai családnak, hogy ilyen emlékezetes napot tarthattunk.
Martincsek Zoltán, mentor SZ3