A Beválogatások margójára

Azt hiszem az ünnepekkel kapcsolatos írások legtöbbször azzal kezdődnek, hogy „az ünnepek fontosak, mert különlegessé teszik a hétköznapjainkat”. S noha közhelynek tűnhet ez a gondolat mégis ezzel kezdeném köszönő soraimat.  Egy közösségi ház életében szerintem a legnagyobb események – vagy inkább ünnepek – egyike az Életút Program jelöltjeinek felvételi eljárása, a tehetségek beválogatása. A pályázat előkészítésétől a Beválogatás eseményének megvalósításáig hosszú, és dolgos hétköznapok vezetnek. Ahhoz, hogy minden profi módon valósulhasson meg, sok mindenre kiterjedő figyelemre, és az átlagtól is elérő összefogásra, együttműködésre volt szükségünk. Az idei évben Mohácson és Kaposváron szerveztünk és bonyolítottunk le Beválogatást március második felében. Mindkét helyszínen szívmelengető volt, ahogyan szülők, gyermekek, fiatalok, önkéntesek, segítők dolgoztak azon, hogy a tehetségígéreteknek és szüleiknek ez a nap jólesően emlékezetes maradjon. Mohácson drámatanárként, Kaposváron házigazdaként ámultam el az összefogás erején. Írásom azzal a céllal született, hogy név szerint köszönjem, köszönjük meg, hogy a Beválogatás napja ünneppé válhatott.

A Mohácsi Közösségi Házban is nagyon szépen kivették a részüket a szülők a beválogatási feladatokból. Szépné Rappál Tímea minden jelöltnek „csányis lógós” mézeskaláccsal kedveskedett. Timi mellett Schäffer Rita, Palotainé Zombori Lívia és Gura Gyöngyike gondoskodtak jelöltekről és szüleikről.

Köszönjük az előkészítésfolyamatában a kaposvári közösségi ház széppé varázslását Királyné Szabó Orsolya, Belovitz Judit, Varga Beáta, szülőknek; a finom vendégváró süteményeket Récsei Mónika, Árok-Vörös Ildikó, Ács-Kocsisné Balogh Mónika, Csutorás Melinda, Vinczéné Balhási Lili szülőknek; a konyhában végzett fáradhatatlan munkáért Horváthné Varga Tünde önkéntesnek, Czene Ibolya és Nagy Andrea szülőknek. Tihanyi Ibolya és Skoda Valéria önkéntesként vettek részt a Beválogatáson, az általuk vezetett kézműves műhelyekben gyönyörű emléktárgyakat készítettek vendégeinkkel. Horváth Sára, Alapítványunk végzett egyetemistája immár több éve gyakorolja tanult szakmáját és önkéntes pszichológusként erősíti a beválogatók szakmai csapatát – így volt ez idén Kaposváron is – köszönet érte.

Szeretnék egy nagy „köszit” adni a Közösségi Házaink minden tagjának, akik részt vettek a vendégfogadásban, pakolásban, kiállítás előkészítésében, társasjátékok bemutatásában, takarításban, a segítő beszélgetésekben; akik türelmet és nyugalmat teremtettek az interjú előtti várakozásban, a közös játékokkal, odafigyeléssel enyhítették a felvételi okozta izgalmat és félelmet a jelentkezőkben. Hálával tartozunk a Központi Iroda dolgozóinak, a Pécsi  és Nagybajomi Közösségi Házban dolgozó mentor kollégáinknak,  Papp Edward kurátornak támogató és érdeklődő jelenlétéért. Jó volt együtt szebbé tenni az ünnepet.

Vancsuráné Sárközi Angéla mentor