Érdekképviseleti Fórum Jászberényben

Péntek délután (november 17.) tartottuk Érdekképviseleti Fórumunk őszi ülését a jászberényi Közösségi Házban.  Először a Mohácson tartott alapítványi ülésen hallottakról tartottunk beszámolót a jelenlévőknek. A Csányi Alapítvány Együttélési Szabályairól és Házirendjéről, a fegyelmi eljárás változtatásáról beszélgettünk. Próbáltuk keresni, mi lehet az oka a lemorzsolódásoknak, hogyan motiválhatnánk mi, szülők, még jobban a gyerekeinket, mit tegyünk azért, hogy még ismertebbek legyenek a Közösségi Házak? A mi Közösségi Házunk nyitott a város felé, rendszeresen vannak kiállítások, ilyenkor itt van a helyi tv is, és szerveznek a házban véradásokat is. Szó esett a közelgő Adventi Családi Napról, majd Pege Gyula a Jászság 2-es csoportból, az UNICEF Magyarország Fiatal Gyermekjogi Nagykövete beszélt a nyelvtanulás jelentőségéről.

Rékasi Krisztina, szülő, Jászság 1-es csoport