Érdekképviseleti fórum ülés Pécsett

„Május 14-én, szombaton került sor Pécsett az idei év tavaszi Érdekképviseleti Fórumára. Több napirendi pont is érintve volt. Ismételten előkerült a kis-mentorság, az önkéntes munka témája. A szülők egyetértettek abban, hogy már a középiskolában el kell kezdődjön a kis-mentori munka, 10. osztálytól pedig az önkéntesség egészen az egyetem végéig a fiatalok életének részévé váljon. A kis-mentorság, az önkéntes munka nagyon sokrétű mindenki megtalálhatja a neki leginkább testhez álló területet, feladatot. Ugyanakkor fontos a fokozatosság elve is, valamint a szülő szerepe abban, hogy motiválja gyermekét ezen tevékenységekre. Következő témánk a szülő-mentor kapcsolat volt. A Csányi Alapítványban fontosnak tartjuk, hogy folyamatos, rendszeres kapcsolat legyen több platformon, értesüljenek a gyermeket érintő minden fontos programról, a gyermek fejlődését érintő lényeges dolgokról. Mindenben számíthatnak a mentorra. Fontos a bizalom, amit kiépítenek a gyermek érdekében, hiszen hosszú évekig együtt kell, hogy dolgozzanak a gyermek fejlődése, segítése érdekében. A szülő szerepe, hogy a gyermeke felé is közvetítse ezt a mentalitást, az együttműködés fontosságát, az Alapítvánnyal szembeni lojalitást. Utolsó témaként a nyári táborokról beszéltünk, mely most a legaktuálisabb a közelgő nyári szünet miatt. A jelenlévők megosztották egymással tapasztalataikat, gondolataikat. Találkozunk az őszi ülésen!”

Borsy Luca, mentor