Érdekképviseleti Fórum ülés a Szentesi Közösségi Házban

2022. október 14-én tartottuk Érdekképviseleti Fórum ülésünket a Szentesi Közösségi Házban. Előzetesen egyeztetett napirendi pontoknak megfelelően szót ejtettünk a Szentes 1-es és Szentes 2-es csoport minden tagját érintő témákról. Továbbra is sarkalatos téma, hogy milyen nagy felelősség az Alapítvány Életút Programjába tartozni, mely a mentor segítő tevékenységén túl a szülők segítségét és támogatását nem tudja nélkülözni. A jelen lévő szülők elmondták ezzel kapcsolatos észrevételüket, tapasztalatukat egy-egy közösségi rendezvénnyel kapcsolatosan. Szeretnék, ha minden támogatott és családja értékelné és segítené az Alapítványhoz tartozást.

A részvevő gyerekek örömmel invitálják azokat a társukat, akik kevésbé aktívak egy-egy pályázaton, versenyen való részvételen, hiszen hasznos és tartalmas, élményekkel gazdag programokban lehet így részük. Minden egyes programon való részvétel újabb és újabb társakkal való megismerkedést jelent, újabb barátságok alakulhatnak ezáltal. Szó esett a 2022-2023-as tanév projektjéről, mely az egészség és környezet témában valósul meg. Napirendi pont volt, az egymás segítése. Jól működik a Szentesi Közösségi Házban, hogy a megunt, feleslegessé vált eszközök, használati tárgyak, ruházat gazdát cserélnek, segítve ezzel is egymást. A jelen lévők érdeklődve várják a közös megbeszélést Mohácson 2022. október 29-én.

Őzéné Törőcsik Márta Szentes 2-es csoport mentor