Érettségi felkészítők Pécsett

Demerácz Lili vagyok, a Pécs 2-es csoport tagja, végzős. Idén az Alapítvány foglalkozásain egy érettségi felkészítő projekt keretében szerezhettünk szakmai tudást, tanácsot, gyakorlatot, rutint, információkat az új érettségi rendszer feladattípusairól. Matekot, magyart, és történelmet tanulunk, igény szerint emelt szinten is. Nekem a leghasznosabb az emelt matek és a töri volt, hiszen ezeket érzem a leggyengébbeknek. Matekon ismétlő feladatokat vettünk, trigonometriából, logaritmusból, exponenciális egyenletekből, bizonyításokból és számelméleti témakörökből. Az itt szerzett tudás magabiztosságot adott nekem abban, hogy emeltet tegyek matekból, így biztosítva bejutásomat az álomegyetememre.

Törin is nagy tapasztalattal, rutinnal rendelkező mentorunk biztosította a sikeres felkészülésünket, esszéfeladatok gyakorlásával, módszert mutatva a tökéletes fogalmazáshoz. Átvettünk sok hasznos tételt, felelevenítve a régi, sokaknak homályos témaköröket.

Mindhárom tárgynál kaptunk házi feladatot, otthon megírandó fogalmazásokat, szövegalkotási feladatot, gyakorló érettségi feladatsorokat. Ezek megoldása, csoportos ellenőrzése, szaktanárral történő egyéni egyeztetése igen hasznos volt a hibáim redukálásában, tudásom finomításában.

Az érettségi projektet igen hasznosnak vélem, hálás vagyok a sok segítségért az Alapítványnak az érettségi felkészítésért.” Demerácz Lili, Pécs 2-es csoport

„Az érettségi projektünk keretében belevágtunk a magyar érettségire való felkészülésbe is. Közösen megnéztük a követelményeket, majd ez alapján különböző típusú feladatokat gyakoroltunk Andi nénivel. Felfrissítettük műveltségi ismereteinket: megnéztük néhány korszak jellemzőjét, képviselőjét, és a műfajokat is átismételtük. A szombati óra utolsó részében egy műelemző fogalmazás írásába kezdtünk. A felkészülés hatékonyságához hozzájárult, hogy az egész csoport együtt oldotta meg a feladatokat – így mindenki megcsillogtathatta tudását, humorát, s élvezetessé vált a foglalkozás.” Karl Mária, Pécs 2-es csoport