Filmes siker Budapesten

A Polifilm Műhely Alapítvány és az Aranytíz Kultúrház huszonkilencedik alkalommal rendezte meg filmmel és videóval foglalkozó ifjú alkotók részére az Országos Diákfilmszemlét. A pályázatra a Csányi Alapítvány Össz-művészeti táborában az animáció szekcióban készített kisfilmet is beneveztük. Rengeteg alkotás érkezett a pályázatra és legnagyobb örömünkre A főnix álma című filmet egy könyvcsomaggal jutalmazta a zsűri. A filmről a zsűri elmondta, hogy szépen fényképezett, igényesen felépített alkotás, amely nem csupán formagyakorlatnak kiváló, hanem a mondanivalója is nagyon fontos.

„Augusztus 24-én lehetőségem nyílt részt venni a 29. országos diákfilmszemlén. Örülök, hogy részese lehettem egy ilyen jellegű kulturális rendezvénynek. Beleláthattam az amatőr animációs filmek  és videók világába. Véleményem szerint a műfaji sokszínűség miatt a rendezvényen mindenki megtalálhatta a kedvérevaló alkotást. Az pedig külön büszkeséggel tölt el, hogy a saját filmünk (A főnix álma) is a díjazottak közé került.”
Trixler Zsófia K1

A díjazott kisfilm itt megtekinthető: