Gustavo meglátogatott bennünket

A brazíliai Gustavo tavaly önkéntes munkát végzett az Alapítvány Szegedi Közösségi Házában.

Jelenleg Angliában folytatja tanulmányait. December 14-én azért utaztak Magyarországra, mert menyasszonyának szerette volna megmutatni azt a várost, ahol 6 hetet volt önkéntes, és szeretett volna találkozni a gyerekekkel. Csak jókat mesélt neki az itt töltött időről, és szerette volna téli időszakban is látni Szegedet, ha csak egy napra is.
A vonatállomáson vártuk őket szép számban. Utána meghívtuk őket egy gulyáslevesre és egy kis palacsintázásra. Gustavo barátnőjének is nagyon ízlett ez a speciális magyar étel. A finom ebéd után besétáltunk az ünneplőbe öltözött belvárosba és megtekintettük a karácsonyi vásárt. Természetesen a gyerekek a nap folyamán ismét kipróbálhatták, gyakorolhatták angol nyelvtudásunkat.

Gustavo! Köszönjük a látogatást, és örülünk, hogy jó emlékeid vannak az Alapítványnál töltött időről.

Szabóné André Piroska, mentor