Gyermekparlament

A Gyermekparlament a Csányi Alapítvány által irányított szervezete, amely a támogatottak kezdeményezésére jött létre 2011-ben. Minden Közösségi Házból és csoportból a gyerekek képviselőt választanak, akik az évenkénti megbeszéléseken képviselik csoportjukat. Munkájukat egy mentor koordinálja, segíti: a kezdetektől 2018-ig Vancsuráné Sárközi Angéla kaposvári mentor, jelenleg Éles Annamária, Mohács 3-as csoportjának mentora.

Jelenlegi Elnök:

2021-től Kuckó Nadin, Nagybajom 1-es csoport

Korábbi Elnökök:

2019-2021: Patyi Izabella, Szeged 3-as csoport
2017-2019: Faragó Brúnó, Szeged 1-es csoport
2013-2017: Szabó Gábor László, Pécs 1-es csoport
2011-2013: Horváth Péter, Kaposvár 3-as csoport

Évente alkotói pályázatot hirdetnek (Színezd ki a világod verseny, Vagyok, aki vagyok alkotói pályázat) egy-egy adott témában, ahol minden gyermek megtalálhatja a számára legközelebb álló önkifejezési módot, akár a vers, esszé, grafika, festészet és egyéb, változatos területeken. Emellett feladatuk közé tartozik az alapítványi foci, sakk, csocsó, és e-sport bajnokság hirdetése, szervezése és lebonyolítása is. Véleményezési és javaslattételi joggal rendelkeznek az Alapítvány Együttélési Szabályzatának és Házirendjének kialakításában is. Kezdeményezésükre született meg az össz-művészeti alkotótábor és a sporttábor hagyománya.

2022-ben a Gyermekparlament kezdeményezésére megszületett a Csányi Alapítvány Nagykövete cím. Ezzel szeretnénk elismerésben részesíteni azon társainkat, akik teljesítményükkel hozzájárultak a Csányi Alapítvány tevékenységének megismertetéséhez és elismeréséhez, és az Alapítvány hírnevének öregbítéséhez.