Gyermekportrék a Déryné Galériában

„Június 18-a egy nagyon különleges nap volt a Csányi Alapítvány és Jászberény város számára is. Csoporttársunk, Kökényné Nemoda Enikő Gyermekporték című kiállítását nyithattuk meg a Jászberényi Közösségi Ház frissen nyílt Déryné Galériájában.

A programot Dr. Radoszáv Miklós operatív igazgató indította, aki a vendégek köszöntése után beszélt a tavaly felújított Közösségi Házunkról, melyben az utolsó termet kifejezetten galériának alakították ki, azzal a céllal, hogy az alapítványi és a városi művészeknek bemutatkozási lehetőséget biztosítsanak. Külön kiemelte, öröm számára, hogy a Déryné Galéria első kiállítója, Kökényné Nemoda Enikő lehet, akinek 12 éve egyengeti az útját az Alapítvány. Ezután Dr. Gedei József, Jászberény város alpolgármestere, az alapítvány és a város szoros együttműködéséről is beszélt, és dicsérté Enikő különleges tehetségét. A beszédek után a nemzeti színű szalagot közösen elvágták, és megnyitották a Déryné Galériát. Dr. Horváth Dániel az Eszterházy Károly Egyetem Képzőművészeti Tanszék adjunktusa tartotta a kiállítás szakmai megnyitóját, Enikő festőművész mestertanárától megtudhattuk többek között azt is, hogy ezekből az alkotásokból olyan mélyről jövő látásmód árad, mely a gyermeki tisztaságot mutatja meg egyfajta különleges nézőpontból, ütköztetve a külső valósággal.

Miközben beszéltek, jó volt látni Enikő arcán a boldogságot, hogy nagy álma, az önálló kiállítás megvalósulhatott. Miután bementünk a Galériába, megláthattuk Enikőnek azt az oldalát, amit a festészetben fejez ki. Gyönyörű, egyben nagyon egyedi műveket csodáltunk meg. Teljesen más látásmóddal mutatta meg a gyerekeket és ezért volt ilyen különleges.

A tárlat megnyitását végig zene kísérte, amiért Kökény Zsolt, Enikő férje és családja volt a felelős. Nekik is köszönhető, hogy az esemény ilyen jó hangulatban telt el.

Mindenki nagyon büszke Enikőre! Gratulálunk Neki! További sok sikert kívánunk!

A Déryné Galériának sok tehetséges alkotót kívánunk, akik mindig újabb és újabb oldalát mutatják meg művészetnek!” Pege Gyula, Jászság 3-as csoport