Gyökerek és szárnyak

Partnerség, párbeszéd, gyökerek és szárnyak. Talán így lehetne cím szavakban összefoglalni annak a kiváló szakmai konferenciának az üzenetét, amin a Csányi Alapítvány két fővel képviseltette magát. A gyermekek alapjogait védő hagyományosnak tekintett, területek, intézmények mellett egyre nagyobb jelentősége van a digitális tér gyermekvédelmi dimenziójának, a gyermekeket „online” érő jogsértések elleni fellépésnek és ezek hatékony megelőzésének. Mindezeket szem előtt tartva, az Alapvető Jogok Biztosának Hivatala az UNICEF Magyar Bizottság Alapítvánnyal és a Flamand Kormány magyarországi Képviseletével együttműködésben A gyermekek jogainak védelme online & offline” címmel november 15-én közös nemzetközi gyermekjogi konferenciát rendezett. A délelőtti szakmai megbeszélést délután szekcióülések koronázták meg. Köszönjük a meghívást!