Hajrá Jász-Stones!

2023 októberében kezdtünk el készülni a 2024-es First LEGO Leauge Challenge versenyre. Idén a művészet és technológia témával kapcsolatos feladatokkal dolgozunk. Január 27-én a debreceni regionális selejtezőn, volt az első megmérettetésünk. Addig a pillanatig is nagy erőfeszítésekkel készültünk. Folyamatos robot programozás, fejlesztés mellett egyidőben folyt az innovációs projektünk kidolgozása is a VUK, amely egy rövidítés, a Vakok Univerzális Kommunikációját jelenti, ami a látássérültek számára létrejött program, a képzőművészet könnyebb befogadására. Mert úgy gondoljuk a művészet mindenkié! Készült a terveinkhez mérten egy prototípus, melyet több helyen és több személlyel is leteszteltettünk. Az egyik ilyen a Jászberényi Helyet Alapítvány volt, ahol különböző fogyatékossággal élő emberek próbálták ki, majd ellátogatott hozzánk a Jászberényi Vakok Egyesületének helyi vezetője, aki elmondta véleményét a programunkról. Mindezeknek nagy sikere lett, innovációnk a selejtezőn elhozta az első helyet, és tovább jutottunk a nemzeti döntőbe, ami számunkra nagy meglepetés és hatalmas öröm volt.

Most viszont kevesebb mint egy hónapnyi idő állt rendelkezésünkre, hogy azokat a hibákat, hiányosságokat, amiket mi magunkban találtunk és amiket a zsűri javasolt kijavítsuk és a tapasztalatainkat kamatoztatva beépítsük a nemzeti döntő versenyanyagunkba. A rövid idő rengeteg befektetett munkára adott igényt, hogy mindent be tudjunk fejezni. Sok időt és energiát kellett bele tennünk eddig, és ugyanerre lesz szükség az utolsó egy hetes véghajrában is. Programunkat bemutattuk egy szakembernek, Bakos Bélának is, aki üzemeltetési vezérigazgató-helyettes a Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt-nél. Pozitív visszacsatolást kaptunk tőle és tanácsokkal látott el bennünket, hogy még sikeresebbek legyünk. Az utolsó feladataink közé tartozik a pontosítás, archiválás és a gyakorlás. Az FLL kérésére készítettünk egy rövid összefoglaló videót magunkról és a munkánkról.

A sok boldogan, nevetve együtt töltött óra mellett, komoly odafigyelést igénylő feladatok megoldásán túl magunkhoz képest ugrásszerűen fejlődtünk és nagy tapasztalatot szereztünk. Kicsik és nagyok együtt dolgozunk a sikerért! Igyekszünk a tőlünk telhető legtöbbet kihozni magunkból a február 24-én megrendezésre kerülő nemzeti döntőn, ahol nagy lesz a tét, nemzetközi versenyekre jut ki a legjobb öt csapat!

Hajrá Jász-Stones! Kaptás Márk, Jászság 1-es csoport