Adventi Családi Nap Szentesen

Advent 4. vasárnapja előtti napon 2022. december 17.-én gyűltünk össze Szentesen a Közösségi Házban, hogy együtt töltsünk egy szép, várakozással és készülődéssel teli napot a 2-es csoport gyermekeivel, családtagjaival. Néhány szülő már a reggeli órákban érkezett, hogy elkészüljenek és asztalra kerüljenek a vendégváró finomságok. Az előző napokban elkészült sütemények és a reggel elkészült szendvicseket varázsolták szorgos kezek a vendégváró asztalra. Süle Boróka Eszter több éve tagja a Margaréta citerazenekarnak, mely megtisztelt bennünket részvételével és hangulatossá tette a délelőtti ünnepi megemlékezésünket műsorukkal. Csige Istvánné önkéntesünk Antoine de Saint-Exupéry A kis herceg művéből idézett mindenkihez szívhez szóló részletet, majd Nagy Balázs szavalta el Juhász Gyula Karácsony felé című versét.  A délelőtt további részében aktív készülődés zajlott a mézeskalács készítő műhelyben, készültek a szebbnél-szebb formák, hamarosan az egész házat betöltötte illata. Az ünnepi asztal elengedhetetlen kelléke a dekoráció, melyet közösen készítettek szülők és gyerekek a kézműves asztalnál, örömmel vitték haza asztali dekorációjukat és a kidíszített mézeskalácsokat.  A Bonafarm Cégcsoport által felajánlott karácsonyi élelmiszer csomagokat hálásan köszönve vették át a családok, Áldott és Békés Ünnepeket kívánva az Alapítvány minden tagjának, munkatársának!

Őzéné Törőcsik Márta mentor