Örömmel tölt el

A péntek délutánt a jászberényi Közösségi Házban töltöttem. A Beválogatás első napján is segítették a munkát, a felsőoktatásban tanuló Csányisok.

Idén sem kellett csalódnom a pályázó gyermekekkel kapcsolatban: mindnyájan okosak, érdeklődőek és barátságosak voltak. Mi, „régi Csányisok” beszélgettünk a nebulókkal, igyekeztünk minden felmerülő kérdésre válaszolni. A pályázó gyermekeknek egyénileg kellett bizonyítaniuk eredményeiket, rátermettségüket a felvételi bizottság előtt. A sikeresen pályázó alsósok a Csányi Alapítvány támogatottjai lesznek.

Kicsit nosztalgikus hangulatba kerültem, eszembe jutott, hogy én is sikerrel pályáztam az Alapítványba és az eltelt bő tíz esztendő alatt mennyi támogatást kaptam a Csányi Alapítványtól.

Nagy örömmel tölt el a gondolat, hogy a most bekerülők is élhetnek majd az Alapítvány által nyújtott lehetőséggel és sikeresen váltják valóra gyermekkori álmaikat. Ehhez kívánok sok sikert és kitartást az Életút Programba bekerülőknek!

Bédi Norbert, Jászberény 1, ELTE-BTK