Nobel Hetek Szegeden

Vasárnap (2023.12.10-én) két magyar kutató vehette át Stockholmban a Nobel díjat. A jeles esemény tiszteletére a Szegedi Tudományegyetemen egyhetes rendezvénysorozatot rendeztek, amelyre Alapítványunkat is meghívták előadóként és résztvevőként is.

A szegedi csoportjaink egyetemistái és középiskolásai a vasárnapi zárórendezvényen a középiskolai vetélkedőn és a Tudománynépszerűsítő foglalkozásokon vettek részt.

“A mai napon (2023.12.10.) megrendezésre került Stockholmban a Nobel-díjak átadása. A Szegedi Tudományegyetem ennek tiszteletére az általános iskolásoknak tudománynépszerűsítő foglalkozásokat, a középiskolások számára pedig vetélkedőt szerveztek.
.
Az Alapítvány képviseletében Szabóné André Piroska szakmai referens és Mikics Péter mentorunk mutatta be az Alapítványt és a Karikó Katalin támogatásából megvalósult diák kutatásainkat. Turuczki Szabolcs és Benczúr Anna a fotós rétegzési technikával, mentorunk és Berta Luca a mikroszkóp alatt a víz alatti élővilággal ismertette meg az érdeklődőkkel.

Mi a városi középiskolás csapatokkal együtt ezalatt az SZTE Junior Akadémia által szervezett játékos vetélkedőjén vettünk részt. A vetélkedő első része egy kvízből állt, amely a Nobel díjjal és általános természettudományos ismeretekből kapcsolatos kérdéseket tartalmazott, majd a szegedi egyetemisták álló Scup Egyesület workshopján vettünk részt, amelyen Karikó Katalin és Krausz Ferenc kutatási tevékenységét mutattuk be csapatonként 2 perces prezentáció formájában egyetemista mentorok segítségével. A vetélkedő alatt folyamatosan a helyszíni kivetítőkön nyomon követtük a Nobel díj átadási eseményt Stockholmban. A két magyar Nobel díj átvételekor a esemény összes helyszínén megszakadtak a foglalkozások és mindenki együtt ünnepelve nézte a központi eseményt.

A rendezvény zárásaként az eredményhirdetés következett, majd Újszászi Ilona a Szegedi Tudományegyetem sajtó szóvivőjének élő stockholmi bejelentkezése a bankett előtti pillanatokról.

Köszönjük a lehetőséget és élményt a Szegedi Tudományegyetemnek, az SZTE Junior Akadémiának és a szegedi Scup Egyesületnek !

Gratulálunk Karikó Katalinnak és Krausz Ferencnek a kiemelkedő díjhoz!”

Pajor-Vincze Anna

szeged 2-es csoport

Galéria:

Nobel Hetek Szegeden (2023.12.10)

Az eseményről megjelent hír a Szegedi Tudományegyetem honlapján: