III. Jászság Dinamikája Futónap

Ezen a szép meleg őszi napon, harmadik alkalommal került megrendezésre Jászberényben a Jászság Dinamikája Futónap, ahol a Közösségi Házunkból többen is képviselték csoportjaikat. Mindenki a saját életkorának és tudásának megfelelő távot választott és teljesített. Így volt, aki 300 métert, 1400 métert és 3500 métert futott. A szervezők a versenyzők kitartást egy-egy egyedi befutóéremmel jutalmazták. Nagy öröm volt számomra, hogy rengetegen résztvevő volt a versenyen, és ott voltak, mind kicsik mind nagyok és felnőttek egyaránt. A futamokat mindig megelőzte az alapos bemelegítés. Mindenki nagyon szurkolt és szorított egymásnak. A futás mellett rengeteg programmal várták a résztvevőket, így kiépítettek egy exatlon pályát is, hogy mi is érezhessük, hogy milyen is lehet egy ilyen akadályokkal teli feladatot megcsinálni. Egy szép délelőttöt tudhatunk magunk mögött. (Juhász-Aba Nikolett, J2-es csoport)

Szombaton (október 21.) reggel találkoztunk a Közösségi Házban, és két kisbusszal három csoportból (J1, J2, J4 )  néhányan Judit nénivel és Dorina nénivel igyekeztünk a III. Jászság Dinamikája Futónapra. Az idő borongós volt, de nagyon meleg volt, rövid nadrágban és pólóban lehettünk. Először a sportcsarnokban vehettük át rajtszámunkat. Nagyon sokan voltunk, a legkisebbek 300m- t futottak, a legjobbak 21000m-t. Dorina néni Majával és Nikivel 3500 méteren indultak, mi Barbival az 5. osztályosokkal 1400-at és a középmezőnyben értünk célba, ahol mindenki kapott egy érmet a nyakába. Én még sosem voltam futóversenyen, de ez most nagyon tetszett, jól éreztem magam. Itt mindenki olyan jó kedvű volt örülök, hogy eljöttem. (Madarasi Viktória J1-es csoport)