IX. Jászfényszarui Művésztelep kiállítása

„A Déryné 6 Galériában megnyílt a IX. Jászfényszarui Művésztelep kiállítása. Az eseményen köszöntőt mondott Dr. Radoszáv Miklós, az Alapítvány operatív igazgatója, majd Kalla Andrea, a Jászság 2-es csoport tagjának csodálatos gitárral kísért dalát hallhattuk.  Végül Koncz Gábor festőművész nyitotta meg a kiállítást.

A művésztelep 2014 óta szervez nyári táborokat helyi és regionális, illetve más országrészekből érkező művészek számára. A résztvevők meghívott alkotók, akik képzett grafikusok, festők valamint művész művésztanárok és iparművészek. A művésztelep célja műhelyjeleggel közös alkotási lehetőség biztosítása a hazai kortárs alkotók generációinak, a pályakezdőtől a mesterekig különböző életkorú művészek alkotnak együtt. A tárlaton megtekinthetők a művésztelep alkotóinak színes, és változatos képei. A grafikák illetve a festmények állnak a középpontban. Azonban más technikával készült képek is fellelhetőek a művek között.

A kiállítás nagyon elnyerte tetszésem, hiszen olyan műveket láthattam itt, amelyeket csodálattal néztem végig. A részletgazdag, ötletes művek nagy inspirációt is nyújtottak számomra, amelyet a későbbiekben használni is szeretnék saját műveimben.” Tamasi Tilda Jászság 3-as csoport

Képek a Galériában láthatók!