Gólyák új fészekben

Hát beköltöztek, mind a (kis)gólyák.

Akik persze ezt mint jelzőt viselik jelenleg,  és nem mint a szárnyalni képes madarat jelenti a megnevezésük. Némi analógia azonban mindenképpen van, hiszen az Alapítvány nyolc éven keresztül mindent megtett, hogy szárnyalni (is) képes, boldog fiatalokká váljanak. Most beköltöztek, együtt az alapítványi szálláshelyre, mert noha más-más egyetemet választottak maguknak, de az egyetemi élet örömeit és nehézségeit elviselendő az együtt lakás és élet biztonságát választották. Megvolt az első közös program is, a Citadelláról csodálták a várost, szüleikkel. Amikor elküldték az ott készült képeket, mentorként eszembe jutott egy Életút Napi felkonferáló szöveg, amely arról szólt, hogy semmi más dolgom nincs, csak megerősíteni a kismadaraim szárnyait, hogy majd alkalomadtán magasra szállhassanak. Ideje van hát.

V. Sárközi Angéla, mentor