Kathy Jászbrényben

Ahogy az önkéntes látta.

Amikor felkérést kaptam a Csányi Alapítványtól a félévi szóbeli nyelvi vizsgákon való részvételre, nem is tudtam, hogy igazából mire számítsak, vagy hogyan képzeljem el. Amikor beléptünk a jászberényi Közösségi Házba csupa szeretet és melegség áradt felénk mindenki részéről. Judit elmesélte, hogy a gyerekek és családjaik nem egyszerű körülmények között élnek. Mégis amikor találkoztam velük nem volt látható, hogy már ebben a fiatal korban mennyi küzdelmen vannak túl, hiszen nagyon bátran küzdenek. Egyben azonban biztos vagyok, hogy a nehézségeik leküzdésében biztos hátteret jelent az Alapítvány. Nem csak vizsgára készítenek itt fel mindenkit vagy támogatják a tanulmányaikat, itt az életre nevelik őket és járható utat biztosítanak számukra. Nem a körülményeink határozzák meg, hogy kik vagyunk. Az Alapítványnál a tanítás és a tudás átadás egy kivételes formáját tapasztalhattam meg.  Megtisztelő volt az Alapítványnál töltenem ezt az időt.

Kathy – AIESEC