Konferencia

Október 25-én a Cseppkő Gyermekotthon Központ adott otthont a Dr Populás Antal gyermekvédelmi Konferencia és Díjátadó Ünnepségnek.  A rendezvény fővédnöke Benedek István Zoltán, a Szociális és gyermekvédelmi Főigazgatóság vezetőjének köszöntő szavaival vette kezdetét a szakmai konferencia, melynek mottója: „Beszéljünk a gyermekvédelemről kicsit másképp…”  Sokszínű, élvezetes és megható pillanatokkal leptek meg minden jelenlévőt a fellépő gyerekek, akik színpadra lépve hamar túljutottak a kezdeti lámpalázon. Ezt követte az ünnepélyes díjátadó, ahol ez alkalommal négy, a szakterületén kiváló munkát végző kollégának és támogatót ismertek el.

A szakmai konferencia meghívottjaként dr Radoszáv Miklós, az Alapítvány operatív igazgatója bemutatta a Csányi Alapítvány Életút Programját, amit nagy érdeklődéssel hallgattak a megjelentek. Előadásában rámutatott, hogy a következetesség és kiszámíthatóság elengedhetetlen elemei a tehetséggondozásnak. A nap folyamán többek között még dr Lantai Csilla, Anna Schmidt tájékoztatott a tehetséggondozás és gyermekvédelem aktuális témáiról, majd a konferenciát dr Herczeg Krisztián a Cseppkő Gyermekotthon Központ igazgatója zárta.