Környezettudatos családi nap a Helyet Alapítványnál

„A Jászberényi OTP Fiók családi napot szervezett, a hátrányos helyzetű fogyatékkal élő gyerekeket nevelő családok részére a környezettudatosság jegyében. A nem mindennapi programon a csoportunkból öten a Helyet Alapítvány Kis-Csillag Tanodájában jártunk az OTP bankfiók önkénteseivel, akik felajánlott használtruhákat osztottak ki és személyre szabták, ha a méret nem volt a legmegfelelőbb és beszélgettek a környezettudatossággal kapcsolatos témákban. Majd mi következtünk saját projektjeinkkel, amiken eddig dolgoztunk, pontosabban a Fenntartható ruházkodás és Az élelmiszerpazarlás ellen projekteket mutattuk be röviden. Ezt követően a fel nem használt farmerekből készítettünk ékszereket, amiknek a gyerekek nagyon örültek, ami igazán izgalmas feladat volt, ráadásul a farmernadrágok sem végezték a kukában.

A tanoda vezetőjének, Nagy Tímeának adtuk át ajándékunkat: paradicsom, paprika palántákat és fűszernövényeket, mert ők is tudatosan próbálják az önfenntartásra és az egészséges életmódra nevelni a gyerekeket a kiskertjükben.

Nagyon örülünk, hogy ennek mind részesei lehettünk, hiszen fontos az, hogy minden családba eljusson az az üzenet, hogy bárki tud tenni a bolygónkért, és ezt jó érzés volt bebizonyítani. Az pedig, hogy egy ilyen lelkes csapattal történhetett meg csak egy hatalmas plusz! Igazán tartalmas időt töltöttünk el együtt, ami az önkéntesek, a gyerekek és természetesen Fülöpné Paksi Kati néni nélkül nem valósíthattunk volna meg.” Kállai Gréta, Kiss Noémi, Tamasi Tilda, Varga Orsolya és Pege Gyula Jászság 3-as csoport

Képek a Galériában láthatók!