Kulisszák mögött

Az idei tanévben az alapítványi fejlesztő munka egyre gyakrabban projekt formában szolgálja a tehetséggondozást. A Pécsi Közösségi Házban a dráma és a kreatív foglalkozásokon alkalmazzuk ezt a módszert. A Pécsi Nemzeti Színházban jártunk ( 2019.03.02. ), ahol fő cél volt a kulisszatitkok megismerése. Láthattuk a nagyszínpad felépítését, ahol a díszítők éppen dolgoztak, az esti előadás előkészületei folytak. Bemehettünk a forgószínpad alá, sőt a süllyesztőt is kipróbálhattuk. A zenekari árokban is jártunk, ahol sötét volt és szűk volt a hely. Felmentünk a kakasülőre – innen túl távol volt a színpad! Ezen a helyen azonban elérhető távolságba került a nézőtér nagy csillárja, ami már elektromos árammal működik – szerencsére! Ugyanis ez nem volt mindig így! Korábban gyertyákat gyújtottak rajta, mely gyakran tűz forrása is volt. Ez ellen a tűzfal védte a színpadot. Megtudtuk, hogy a nézőtér első 2-3 sora a zsöllye, ami a kritikusok helye volt régen. A nézőtér királyi helye az első emeleti középső páholy. Az előadás erről a helyről a legélvezetesebb. Jelenleg a színdarab lebonyolítását innen segítik , irányítják.

Köszönjük a színháznak a lehetőséget, hogy bejárhattuk a színház rejtett zugait.

Köszönjük az Alapítványnak és Zoli bácsi dráma tanárnak, hogy így szervezte számunkra ezt a dráma órát.

Nyári Lajos P2 csoport, Barkóczy Zsombor Pécs 2 csoport, Érdi Kíra Mirella Pécs 2 csoport, Balla Melodi Pécs 2 csoport