Madáretetés a szegedi Közösségi Házban

Ebben a félévben az ember és környezetével foglalkozunk a Természetbúvár Klub keretein belül, az idei első óránkon a madarakat érő természetes és emberi veszélyekkel foglalkoztunk.

Az óra fennmaradó részében az udvaron és az ablakban lévő madáretetőkbe tettünk ki eleséget a téli madárvendégeinknek. A félév során az emberi tevékenység környezetre gyakorolt hatásaival és azok közvetlen és közvetett összefüggéseivel fogunk foglalkozni (víz-, talaj,- légszennyezés-, üvegházhatás, stb.). Az órák során gyakorlati és kísérleti feladatokat oldunk a témákhoz kapcsolódóan, és természetesen folytatjuk az aquapóniás rendszerünk vizsgálatát, a növényi és madaras webkamerás megfigyeléseket.

Az idei év első foglalkozásán a madarakat érintő veszélyekről beszélgettünk, a foglalkozás végén pedig megtöltöttük a megfigyelésre készen álló madáretetőinket magokkal.

Természetbúvár Klub Szeged 2-es,3-as csoport